banner24

Efes Tatbikatı Yine Basına Kapalı

İzmir'de her yıl gerçekleştirilen Efes Müşterek Atışlı Fiili Tatbikatı, bu yıl da basına kapalı olarak gerçekleştiriliyor. Geçen yıl basın turu son anda iptal edilen tatbikatla ilgili bu yıl da aynı uygulamaya gidilirken, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin internet sitesinde de herhangi bir açıklama yer almadı.

Efes Tatbikatı Yine Basına Kapalı

Deniz, Kara ve Hava Kuvvetleri'nin müşterek atışlı, en kapsamlı fiili tatbikatlarından Efes 2012, her yıl düzenlendiği İzmir'in Seferihisar İlçesi Doğanbey Mevkii'nde devam ediyor. Mayıs ayının başında başlayıp sonlarına doğru seçkin gözlemci günü ve basın turuyla sonlandırılan tatbikatın, bu yıl da basına kapalı icra edilmesi dikkat çekti. Tatbikatın basın turu, geçen yıl son anda gerekçesi açıklanmadan iptal edilmişti. Bu yıl da medya mensuplarına kapatılan basın turuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin internet sitesinde de yer verilmeyen tatbikatın, yarın gerçekleştirilecek seçkin gözlemci gününe, şu an kentte bulunan kuvvet komutanları ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile uluslararası gözlemcilerin katılımının beklendiği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2012, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER