banner9

EBSO'dan Yıldırım'a Destek

Egeli sanayicilerin çatı kuruluşu Ege Bölgesi Sanayi Odası, başbakanlık için ismi gündemde olan Binali Yıldırım'a destek açıklaması yaptı.

EBSO'dan Yıldırım'a Destek

AK Parti'de yeni bir genel başkan ve başbakan belirleme çalışmaları sürerken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a destek açıklamasının ardından, bir açıklama da Ege Bölgesi Sanayi Odası'ndan geldi. 

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ve EBSO Meclis Başkanı Salih Esen imzalarıyla kaleme alınan açıklamada, Binali Yıldırım'a Başbakanlık için destek verildiği belirtildi. 

İşte EBSO'nun destek açıklaması:

"Yatırım yapan, üreten, katma değer yaratan, istihdam sağlayan, döviz kazandıran bir kesimin Başkanları olarak; bizleri dinleyen, anlayan ve çözüm odaklı Sn. Binali Yıldırım’ın isminin Başbakanlık için geçmesinden büyük memnuniyet duymaktayız. 

Ülkemiz özellikle son bir yıldır, siyasi gerilim içerisinde çok zaman kaybetmiştir. Ülkemiz ve İzmir için yapacak çok işimiz, gerçekleştirilecek hayallerimiz var. O nedenle de, icraatçı bir Başbakan, ülkemize değer katmaya devam edecek, İzmir de bu değerden payına düşeni alacaktır.
 
Siyasi tecrübesi ve bilgi birikimi ile Bakanlığı dönemi içerisindeki faaliyetleri, Sn. Binali Yıldırım’ın yapabileceklerini de ortaya koymaktadır.
Sn. Binali Yıldırım’ın önce İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı, ardından İzmir milletvekilliği İzmir sevdasını açıkça ortaya koymaktadır. Samimiyeti, çalışkanlığı ve konulara yaklaşımı ile İzmir içinde de, Sn. Binali Yıldırım’ın yeri ayrıdır. O nedenle, İzmir’e bir Başbakan çok yakışacak olmakla birlikte, esas olan Binali Yıldırım’ın İzmir’e çok yakışacağıdır. 
 
Tüm adaylara saygımız sonsuz olmakla birlikte, bizlerin gönlünden geçen isim Sayın Binali Yıldırım’dır.
 
Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur."
Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2016, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER