Ebola Alarmında Son Durum

İzmir’de, ateş ve öksürük şikayetiyle hastaneye gidince Ebola virüsü taşıyor olabileceği şüphesiyle, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan üniversite öğrencisi H.Ö.K.'nın Somali uyruklu olduğu ve eğitim amacıyla bir ay önce geldiği öğrenildi. Kan testi devam eden ancak ateşi bulunmayan H.Ö.K.'nin hastalık seyrinin izlenmesine devam edildiği açılandı.

Ebola Alarmında Son Durum
Ege Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan H.Ö.K., bir ay önce yeni eğitim yılının başlamasıyla birlikte, ülkesi Somali'den İzmir'e geldi.
 
Yüksek ateş, öksürük ve göğüs ağrısı bulunan H.Ö.K., Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi acil servisine gitti. H.Ö.K. yabancı uyruklu olması ve 'Ebola virüsü' belirtilerinden dolayı, İzmir'de bu hastalık için hazırlanmış olan Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü'ne kaldırıldı.
 
Burada yapılan testler ve kontroller sonrasında, ateşi bulunmayan H.Ö.K.'nin, öksürük ve göğüs ağrısı şikayetinin ise devam ettiği öğrenildi. H.Ö.K.'den alınan kan örneklerine yapılacak testler sonrasında, 'Ebola' virüsü taşıyıp taşıyamadığının belirleneceği açıklandı. Konuyla ilgili, hastalığın henüz teşhis aşamasında olmasından dolayı bakanlık kararıyla hastaneden de açıklama yapılmayacağı, ifade edildi.
 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2014, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER