'Düşün İzmirlinin Yakasından'

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım: “Yeter artık İzmir’i hizmetsizliğe mahkum etmeyin'' dedi.

 
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, İzmir'in 10 yıldır hizmetsizliğe mahkum bırakıldığını belirterek, "Yeter artık İzmir'e hizmetsizliğe mahkum etmeyiniz. Yeter artık bu şehrin ilerlemesini, kalkınmasını engellediğiniz. Düşün bu İzmirli'nin yakasından da İzmir şaha kalksın, tarih yazsın" dedi.
 
Yıldırım, Demokrasi Meydanı'nda vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, Aliağa'nın Türkiye'nin en gelişmiş 3. ilçesi, Türkiye sanayisinin, ihracatının kalbinin attığı şehir olduğunu belirtti.
 
Aliağa'da, Menemen'den Ayvalık'a kadar devam eden bölünmüş yol dışında yapılan bir şeyin olmadığını, ilçenin ihtiyacı olan çevre yolunu yapacaklarını, otoyolun Aliağa'dan bittiğinde 5 bin kişiye iş sağlayacak Çandarlı Kuzey Ege Limanı'na bağlanacağını dile getiren Yıldırım, Menemen'e kadar gelen otoyolun Aliağa'ya geleceğini ifade etti.
 
Meydanlarda vatandaşlara çok sözler verildiğini dile getiren Yıldırım, şöyle konuştu:
 
"Yıllar geçti, gün geldi çattı, yine sandık geliyor. İzmirli yine vaatleri, sözleri dinleyecek. Ama onlara öyle bir şey diyeceksiniz ki bir daha uzun süre karşınıza çıkamayacaklar. Diyeceğiniz şey şu. Bırak şimdi projeleri vaatleri de 10 yıldır söyleyip yapmadıklarınızı konuşalım. Bitmeyen metroyu, çalışmayan teleferiği, yapılmayan otoparkları, çözülmeyen trafik sorununu, çevreyi, kültürü, turizmi, işsizliği konuşalım. Şimdi gün geçmişin hesabını verme günüdür. Geleceğe randevu istemek, gelecek için destek istemek için önce geçmişinizin hesabını burada vereceksiniz. Karnenizi başarıyla yüz akıyla yerine getirdiğinizi, verdiğiniz vaatlerin yapıldığını buradan söyleyeceksiniz.
 
Burada İZBAN var. Belediye başkanı diyor ki, 'Ben 11 kilometreden aldığım raylı sistemi 92 kilometreye çıkardım.' Koca bir yalan. Sen önce 4 kilometrelik metroyu bitir. 10 yıl oldu bitmedi. Ondan sonra konuş. 'Hizmette siyaset olmaz' dedik, İZBAN'ı yaptık. İZBAN'ı Aliağa'dan havaalanına kadar uzattık."
 
Aliağa'nın Türkiye için ürettiğini, buradaki sanayi kuruluşlarında, fabrikalarında çalışan arayışında ilk tercihin Aliağalılar olacağını vurgulayan Yıldırım, "Öyle yok külfetini Aliağa çekecek, nimetini başka yerlerden gelenler yiyecek. Böyle bir şey yok. İbrahim Etem Yorulmaz bunun takipçisi olacak" dedi.
 
"İzmir bunun hesabını sorar"
 
Koltuk kavgasında değil, hizmet sevdasında bir ekip olarak hizmete talip olduklarına dikkati çekerek, rakiplerinin İzmir'i, İzmirli seçmenleri garanti gördüğünü savunan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"(Yok o ilçe benim olsun, senin olsun) bunun kavgasını yapıyorlar. Aklınızdaki, cebinizdeki oyun kendi çantalarındaki keklik gibi paylaşımını yapıyorlar. Ondan sonra da'İzmir'e hizmet yapacağız' diye ortaya çıkıyorlar. İzmir bunun hesabını sorar. İzmir bunun hesabını 30 Mart'ta soracak ki bunlar bir daha kendilerine gelemeyecekler. Yeter artık İzmir'i hizmetsizliğe mahkum etmeniz. Yeter artık bu şehrin ilerlemesini kalkınmasını engellediğiniz. Yeter artık düşün bu İzmirli'nin yakasından da İzmir şaha kalksın, tarih yazsın."
 
"Yorulmaz'la yola devam"
 
AK Parti Genel Başkan Yardımısı Nükhet Hotar da "Adayımızın soy ismi Yorulmaz. Adayımızda yorulmak yok, Yorulmaz'la yola devam" dedi.
 
Binali Yıldırım'ın hizmetlerinin herkes tarafından bilindiğini, fazla bir şey söylemeye gerek olmadığını ifade eden Hotar, "Biz şunu yapacağız, bunu yapacağız' demiyoruz. Bizim yaptıklarımız zaten yapacaklarımızın teminatı ve örneğini oluşturuyor. Yaptıklarımızı örnek göstererek halkımıza daha fazla hizmet etme inancı ve amacıyla Aliağa'da da AK Partili belediyecilik anlayışını belediyeye taşımak için hizmete talip olduk" diye konuştu.
 
Etkinlik öncesinde AK Parti Aliağa Belediye Başkan adayı İbrahim Etem Yorulmaz, bisikletle ilçede tur attı. 
 
 
Yıldırım'ın Ödemiş ziyareti
 
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2014, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER