Durmuş Yaşar'ın Büstü Çeşme'de Açıldı

Türkiye’nin ilk boya fabrikasının ve Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın kurucusu Durmuş Yaşar’ın anısını yaşatmak üzere Çeşme’de yaptırılan büstün açılışı gerçekleştirildi.

Durmuş Yaşar'ın Büstü Çeşme'de Açıldı
Altınyunus Oteli’nin girişindeki parka yerleştirilen büstün açılışına, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, İzmir’in duayen işadamlarından Çeşmeli Şinasi Ertan, Deniz Ticaret Odası eski başkanlarından Geza Dologh, Yaşar Topluluğu yöneticileri, çalışanları ve iş ortakları katıldı.
 
Yaşar Ailesi ve Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı adına konuşma yapan Selim Yaşar, "Yaşar ailesi için çok özel ve önemli olan bu günde, Dedemiz Durmuş Yaşar’ın adını bir hatıra olarak yaşatmak üzere bu büstün açılışını yapıyoruz. Sanayici iş adamı kimliğinin yanı sıra, topluma katkı sağlamanın gereği ve önemine inanan Durmuş Yaşar, toplumun eğitim, kültür ve sanat ile gelişeceği inancıyla 1974 yılında Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın kurulmasına öncülük etti. Merhum Durmuş Yaşar; dürüst, herkes tarafından takdir edilen, cesur olmayı, tasarruf etmeyi, iyi niyet göstermeyi ve daima tebessüm etmeyi tavsiye eden, insanları, özellikle çocukları çok seven kıymetli bir insandı. Çeşme’yi de çok severdi. Ailemiz, Çeşme’nin geleceğindeki ışığı görerek bu bölgeye yatırım yaptı. Bugün Çeşme, Türkiye için iyi bir marka olma yolunda. Bugün burada olmamızda katkılarından dolayı Çeşme Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Dalgıç’a , tüm Çeşmelilere ve büstün heykeltıraşı, sanatçı Ahmet Uzun’a çok teşekkür ediyoruz" dedi. Yaşar, "Kurucumuzun değerleri yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Vakfımız bu değerlerle topluma katkı sağlayan faaliyetlerini sürdürürken dedemiz Durmuş Yaşar’ın ismi, büst ile bu parkta yaşayacak." diye konuştu.
 
Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç da törende yaptığı konuşmada, "Her şeyden önce Yaşar Ailesi’ne, Çeşme’ye yaptıkları yatırım, sağladıkları istihdam ve bölgenin tanıtımına yaptığı katkılardan dolayı tüm Çeşmeliler adına teşekkür ediyorum. Bölgeye katkı sağlayan her insan ve kurum bizim için baş tacıdır. Merhum Durmuş Yaşar’ın isminin bu parkta yaşaması bizim için de gurur kaynağıdır" dedi.
 
Heykelin açılışının ardından Selim Yaşar, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’a plaket verdi.
Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 20:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER