Dürdane Öğretmen Toprağa Verildi

İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde tırmandığı Bozdağ’dan inerken buzda kayıp düşerek yaralanan ve tedaviye alındığı hastanede yaşamını yitiren öğretmen 48 yaşındaki Dürdane Seringeç’in cenazesi, memleketi Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesi’nde gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Dürdane Öğretmen Toprağa Verildi
Ödemiş sınırlarındaki Bozdağ’da hafta sonu düzenlenen dağcılık şenliği sonrasında dönüşte buzda 2 bin metre yükseklikten düşerek 400 metre sürüklenerek yaralanan ve götürüldüğü Ege Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan müdahaleye rağmen yaşamını yitiren İzmir Dağcılık ve Doğa Sporları İstisas Kulübü üyesi ve Göztepe Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi öğretmeni Dürdane Seringeç’in cenazesi, dün akşam İzmir’den uçakla Adana’ya gönderildi. Adana’dan karayoluyla memleketi Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesi’ne getirilen Seringeç’in cenazesi, sabah saatlerinde Andırın Devlet Hastanesi morgundan alınarak son kez ailesinin yaşadığı Akifiye Mahallesi’ne götürüldü. Bekar olan Seringeç’in Türk bayrağı örtülen tabutuna sarılan yakınları uzun süre gözyaşı döktü. Sergingeç için daha sonra Akifiye Mahalle Mezarlığı’nda cenaze töreni düzenlendi.
 
"ZİRVELERDE GEZİYORDUN, ŞİMDİ TOPRAĞIN ALTINDASIN"
 
Andırın Kaymakamı Mustafa Maslak, ailesi ve birçok kentten gelen dağcıların katıldığı törende Seringeç’in arkadaşları, "Güle güle Dürdane, seni çok seviyoruz. Zirvelerde geziyordun şimdi toprağın altındasın" diyerek uzun süre gözyaşı döktü.
 
2006 yılında Çin’deki 7 bin 546 metre yüksekliğindeki Muztagh Ata Dağı’na tırmanın ilk Türk kadın dağcı da olan Seringeç’in cenazesi, mahalle mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından gözyaşlarıyla toprağa verildi.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER