Dünya İzmir'e Güvendi

Uluslararası Doğaltaş Fuarı Marble, bu yıl Türkiye ve Dünya’daki terör olaylarının gölgesinde açılda ama ABD’den Brezilya’ya, İsrail’den Çin’e, Rusya’dan Japonya’ya kadar tam 84 farklı ülkeden ziyaretçi ağırladı.

Dünya İzmir'e Güvendi
Mermer ve doğal taş sektöründe dünya çapında bir buluşmaya daha sahne olan İzmir, farklı ülkelerde peşpeşe yaşanan terör olayları kaynaklı tüm endişeleri boşa çıkardı. Geçtiğimiz yıl 35 ülkeden ziyaretçileri ağırlayan Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı MARBLE İzmir, bu yıl 84 farklı ülkeden ziyaretçi ağırladı.
 
Bu yıl yüzde 12 büyüme ile 139 bin metrekare alanda organize edilen MARBLE İzmir, hem katılımcıların hem ziyaretçilerin yüzünü güldürdü. Yoğun iş görüşmelerinin yapıldığı fuardan memnun ayrılan yerli ve yabancı katılımcılar ile ziyaretçiler, kendilerini güvende hissettikleri bir ortamda düzenlenen fuar için teşekkür etti.
 
İzfaş Genel Müdürlüğü, bu yıl açık alanda yer alan mermer işleme makinelerinin olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi için Türkiye’deki en büyük ayak yüksekliğine sahip 16 bin metrekarelik dev bir çadır kurdu. Dış alanda stand açan yerli ve yabancı firmalar, ayak aralığı 40 metre olan çadır sayesinde, hafta sonu saatte 83 kilometre hızla esen rüzgara ve 45 metreküplük yağıştan da korunmuş oldu.
 
Başarılı bir fuar organizasyonu düzenlemenin gururunu yaşadıklarını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Dünyayı İzmir’de buluşturan bu büyük katılım, kentimizin ne denli güvenli bulunduğunun da önemli bir göstergesi. Uluslararası tanıtımlarda hep bunun altını çiziyorduk. Bence bu yılki Marble’ın en büyük getirisi bu oldu" diye konuştu.
 
Stone Line&Antolini ortak girişimi adına Mehmet Bayrak fuarı değerlendirirken, “Bu sene biz İtalyan bir partner ile katıldık. Onlar da dünyanın en büyüklerinden. Bu sene daha da iyi oldu. İş dünyasını öyle ya da böyle korkutamazsınız. Herkes burada ve işinin başındaydı" dedi.
 
Çin’den Huarui Stone Müdürü Mangfu Zhao, da “Marble’in dünyada üç fuar içinde olmasından çok etkilendik ve bu fuarı kaçırmak istemedik. Çok büyük bir fuar. Bir çok müşterimiz burada yer alıyor. İzmir’i çok sevdim. Organizasyon çok iyi" dedi.
 
Hündistan’dan Pokarna Lmt. Şirketi Genel Müdürü Gautam Chand Jain de fuarı şu sözlerle değerlendirdi,
 
“Uluslararası ziyaretçi çok fazla, dünyanın bir çok yerinden alıcı var burada. Fuar alanı çok iyi, çok güzel. Eski fuar alanı ile kıyasladığımızda da çok büyük. Bize çok faydası olan bir fuar. Çünkü biz dünyanın bu noktasına odaklanmış durumdayız. Marble İzmir tam istediğimiz, olması gereken noktada ve Avrupa’dan da ziyaretçi var. Şehri çok sevdik. Bu kenti ve bu fuarı güvenli bulduk. Yaşananlar elbette talihsiz bir durum. Ama çalışmayı durduramayız, devam etmek durumundayız."
 
İtalyan Fantini Satış Müdürü Marco Turrio Baldassarri de “20 yıldır Marble’a katılıyoruz. Bu fuar dünya fuarlarının arasında yer alıyor. Burada yeni müşterilerle tanışıyorum. Kendi adıma buraya gelirken hiçbir korku yaşamadım. İzmir önemli ve güzel bir şehir, burayı seviyorum" dedi. Yine İtalya’dan Tenax Operasyon Koordinatörü Andrea Barbieri “Dünyanın üç büyüğü arasında olduğu için bu fuara katılmamız zorunlu gibi. Bu yüzden bu fuarı kaçırmamalıyız. Lojistik açıdan düşündüğümüzde bu bina daha iyi bir yerde. Şunu da belirtmek isterim ki, Fuar alanında insan kendini güvende hissediyor" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2016, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER