banner9

Dünya Denizcilik Günü Kutlandı

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nda 29 Eylül Dünya Denizcilik Günü nedeniyle tören düzenlendi. Okula bu yıl kayıt yaptıran öğrencilere de ilk dersi Emekli Koramiral Lütfi Sancar verdi.

Dünya Denizcilik Günü Kutlandı
 
Kutlama törenine Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güldem Cerit, Emekli Koramiral Lütfü Sancar, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk, fakülteye bu yıl kayıt yaptıran öğrenciler katıldı. Prof. Dr. Güldem Cerit, “Emniyetli, güvenli, etkin denizcilik vizyonumuza temiz denizlerde olmak koşulunu da ekleyerek ülkemize yararlı denizciler yetiştirmeye çalışıyoruz. Acı haberler aldığımız şu günlerde, vatanımıza hizmetin en kutsal görev olduğu bilinciyle denizcilik sektöründe ülkemizi daha iyi yerlere taşımaya çalışacağız" dedi. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün de son yıllarda AR-GE ve inovasyon konularında geleceğe dönük yatırımlar yaptıklarını hatırlattı, "Her zaman belirttiğim gibi ’Denizci Üniversite’ olmamız diğer üniversitelerin önünde yer almamızı sağlayan sebeplerden biridir. Denizcilik Fakültemizin yetiştirdiği çok değerli deniz insanları üniversitemizi dünya çapında temsil etmektedir. Yeni öğrencilerimizin de gelecekte başarılı birer denizci olacağına inancım tamdır" diye konuştu.
 
Denizcilik Fakültesi’nde ders veren Emekli Koramiral Lütfi Sancar, Preveze Deniz Zaferi’nin denizcilik tarihi açısından önemini anlatan bir konferans verdi. Konferansın ardından, Prof. Dr. Mehmet Füzün, Koramiral Lütfi Sancar’a teşekkür plaketi sundu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2015, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER