banner9

Dubai'ye İzmir'den Direkt Uçuşlar Başlıyor

İzmir Kalkınma Ajansı ve TAV işbirliği ile Air Arabia buz yaz sezonunda İzmir-Dubai arasında tarifeli uçuşlara başlayacak.

Dubai'ye İzmir'den Direkt Uçuşlar Başlıyor
Air Arabia Türkiye Müdürü Nüket Angın 2016 yaz sezonunda uçuşların başlayabilmesi amacıyla İzmir’e gelerek İZKA koordinasyonunda hazırlanan programla kurum ziyaretlerinde bulundu. İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Murat Yılmazçoban’la görüşen Air Arabia Türkiye Temsilcisi Nüket Angın “Air Arabia olarak İzmir çok önemsediğimiz bir destinasyon. İzmir uçuşlarını başlatabilmek amacıyla Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden uçuş hakkımızı aldık. İzmir’de ziyaret ettiğimiz tüm kurumlar çok bizi sıcak karşıladı ve destek sözü verdi. Bu uçuşun iki destinasyon arasındaki turizm potansiyelini geliştireceğini ve İzmir tanıtımına büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz" dedi
 
Air Arabiya yöneticileri, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, ETİK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, TÜRSAB Ege Bölge Yönetim Kurulu Başkanı Ali Hepşen ve TÜRSAB Ege Bölge Yönetim Kurulu Üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Şube Müdürü Pınar Meriç, Ege Turizm Derneği Başkanı Özer Mumcu’yu da ziyaret etti.
 
Bu süreç içinde İzmir direkt uçuşunun tanıtımını yapmak amacıyla Birleşik Arap Emirliklerinde bir workshop düzenlenerek Dubai, Doha ve Sharjah’daki acentelere İzmir tanıtımı yapılacak. Sonrasında Birleşik Arap Emirliklerinden gelen tur operatörü ve acentelere İzmir’de bir famtrip düzenlenecek. Nisan ayında da Dubai’de gerçekleşecek olan ATM Dubai Turizm Fuarına katılım sağlanarak uçuşların etkinliğinin artırılması ve İzmir tanıtımı yapılması için çalışmalar yürütülecek.
 
Turizm yöneticileri İzmir’den Dubai’ye İstanbul aktarmalı giden yolcu sayısının yılda 5 bini bulduğunu, doğrudan uçuşların turizme büyük ivme kazandıracağını vurguladı.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER