Duayen Hukukçu Nuri Nencan Hayatını Kaybetti

İzmir’in tanınmış avukatlarından, duayen hukukçu Nuri Nencan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Duayen Hukukçu Nuri Nencan Hayatını Kaybetti

Bir süre örce geçirdiği ortopedi ameliyatının ardından yoğun bakım servisine alınan avukat Nuri Nencan (89) sabaha karşı  hayata gözlerini yumdu.

1960 sonrasında Devlet Başkanı Celal Bayar’ın davalarına bakan Nencan aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenimiz Erol Yaraş’ın kayınpederiydi.

Nencan, 13 Eylül 2017 Çarşamba günü Alsancak Hocazade Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından Çeşme Çakabey mezarlığında son yolculuğuna uğurlanacak.

Biz de Ben TV ve Ben HABER ailesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, başta Genel Yayın Yönetmenimiz Erol Yaraş ve kıymetli eşi Nur Yaraş olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı diliyoruz…

NURİ NENCAN KİMDİR?

İzmir hukuk camiasının duayenleri arasında gösterilen, bu alanda saygın bir yeri olan Nencan ilerlemiş yaşına rağmen son ana kadar çok sevdiği mesleğinden kopmadı. 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın  da avukatlığını yapan Nencan, Yassıada yargılamalarında da savunma avukatları arasında yeralmıştı.

Nuri Nencan hukukçuluğunun yanı sıra uzun yıllar da İzmir ve Ege bölgesinde yayınlanan gazetelerde köşe yazarlığı yapmış, sağlık sorunları yüzünden yazılarına kendi isteğiyle kısa süre önce son vermişti.


 

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2017, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER