DSP'li Erkekler Etek Giyecek

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesinin ardından kadın cinayetlerini protesto etmek için sosyal medya üzerinden, "Eteğini Giy Taksim’e gel" sloganıyla örgütlenen 50 erkeğe İzmir’den destek verilecek. DSP İzmir il yönetimi, pazar günü etek giyerek Alsancak’ın en işlek yerlerinden Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde kadına yönelik şiddete "dur" diyecek.

DSP'li Erkekler Etek Giyecek
 
Kadın cinayetlerini protesto etmek için erkeklerin etek giyerek geçen pazartesi günü yaptığı eylem, önümüzdeki pazar günü İzmir’de gerçekleştirilecek. DSP İzmir İl Başkanı Selçuk Karakülçe, il yönetimi ve ilçe başkanlarıyla birlikte etek giyerek kadına yönelik şiddete tepki göstereceklerini söyledi. Alsancak semtindeki Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde gerçekleştirilecek eyleme katılımın daha fazla olması için erkeklerden destek isteyen Karakülçe, şöyle konuştu:
 
"Kadın cinayetleri son yedi yılda yüzde bin 400 arttı. Sadece 2014 yılında, 294 kadın cinayeti işlendi. ’Özgecan son olsun’ dedik ama kadın cinayetleri sürüyor. Erkeklerin etek giyerek yaptıkları protesto çok anlamlı. Siyasetçiler kadın düşmanı söylemlerini bırakmalı. Sorunu çözmekle görevli siyasetçilerin, kadın cinayetlerinin ardından yapılan ’elleri kırılacak, cezaları verilecek, hadım edilsin’ tarzında söylemleri inandırıcılıktan uzak. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Özgecan’ın ardından ’kadına el kalkmaz’ diyerek verdiği cuma hutbesi de hiç samimi değil. Bugüne kadar aklınız neredeydi? Bugüne kadar suskun kalan ve kadın cinayetlerini izlemekle yetinen Diyanet’in son fetvası, popülist bir yaklaşımdır. DSP olarak İzmir’de il ve ilçe yönetimindeki erkekler kadınlara destek vermek, şiddete ’dur’ demek için etek giyeceğiz."
 
 
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER