DSP İzmir'den Mujica Sitemi

DSP İzmir İl Başkanı Selçuk Karakülçe, merhum Başbakan Bülent Ecevit’in 5 Kasım’daki 9. ölüm yıldönümünde CHP tarafından anılmadığını 4 Kasım’da ’en mütevazı devlet başkanı’ olarak bilinen eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujıca’nın İzmir’deki söyleşisinde salonlar açıldığını belirterek, "Ecevit, mütevazı kişiliği, siyaset tarzı ve yaşam şekliyle Mujica kadar değerlidir. Ecevit’in mirasını kullananların ölüm yıldönümündeki kayıtsızlığı içimizi acıttı" dedi.

DSP İzmir'den Mujica Sitemi
DSP İzmir İl Başkanı Selçuk Karakülçe, onursal genel başkanları merhum Başbakan Bülent Ecevit’in 5 Kasım’daki 9. ölüm yıldönümünde örgütüyle birlikte Ecevit heykeline çelenk koyduklarını, 22 Kasım’da Karşıyaka Belediyesi’nin tahsis ettiği Çarşı Kültür Merkezi’nde DSP Genel Başkanı Masum Türker’in katılımıyla Ecevit’i anma gecesi düzenleyeceklerini belirterek, "Yazdığı şiirler okunacak, siyasi hayatı, mütevazı kişiliği, yaşam şekli bir kez daha hatırlatılacak" dedi.
 
DSP’li Karakülçe, merhum Bülent Ecevit’in İzmir’de CHP tarafından anılmadığını dile getirerek, ’en mütevazı devlet başkanı’ olarak bilinen eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujıca için salonlar açılıp, organizasyon yapılırken kişiliği ile en az onun kadar Türk siyasetine damga vuran Ecevit’in unutulduğunu öne sürdü. Karakülçe, "Biz sahip çıkmayınca Ecevit anılmıyor. Eski Uruguay Devlet Başkanı için Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi gibi kentin en prestijli salonları tahsis edilirken, mütevazılığı, zarafeti, duruşu, sade yaşamı, barışçıl söylemleri, emek mücadelesi ile Türk siyasetinin en önemli ismi olan Ecevit, 9. ölüm yıldönümünde hatırlanmıyor bile. Ecevit bunu hak etmiyor. Ecevit, mütevazı kişiliği, siyaset tarzı ve yaşam şekliyle Mujica kadar değerlidir. Ecevit’in mirasını kullananların ölüm yıldönümündeki kayıtsızlığı içimizi acıttı. Ancak biz Ecevit’i anlama ve anlatmaya gücümüz yettiği ölçüde devam edeceğiz."
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER