DSP İzmir'den İlk Açıklama!

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan'ın CHP'den istifasının ardından gözler DSP'ye çevrildi.

DSP İzmir'den İlk Açıklama!

Burak Cilasun / Ben TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nde adayların açıklanmasıyla birlikte başlayan deprem sonrası Demokratik Sol Parti'den illk açıklama geldi.

Ben TV'ye konuşan DSP İzmir İl Sekreteri Mehmet Beloğlu CHP'den DSP'ye geçişler için yeşil ışık yaktı. Hakan Tartan'ın istifası sonrasında DSP'ye geçip geçmeyeceğiyle ilgili soruya net yanıt vermeyi tercih etmeyen Beloğlu, partisinin yerel seçimler için çalışmalarının sürdüğünü ve çeşitli görüşmelerin devam ettiğini ifade etti.

Beloğlu ayrıca CHP'den yeniden aday gösterilmeyen tüm başkanlara kapılarının açık olduğunu dile getirirken, bu konuda Cuma günü önemli bir açıklama yapacaklarını ve partiye katılımların olacağını ifade etti.

Öte yandan geçtiğimiz ay CHP'nin İzmir'deki bazı ilçeler için adayları açıklanmış, partiden bir önceki dönem Güzelbahçe Belediye Başkanlığı yapan ve bu seçimde aday adayı olan Ertan Avkıran aday gösterilmemesi sonrasında DSP'ye geçmişti.

Yine geçtiğimiz günlerde DSP İzmir İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada süreç içinde bazı geçişlerin ve toplu katılımların gerçekleştirileceği belirtilmişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER