DSP 30 Yaşında

Demokratik Sol Partinin 30. Kuruluş Yıldönümünde Parti İl Örgütü Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelerek Atatürk anıtına çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu.

DSP 30 Yaşında
 
DSP’nin Atatürk ilkelerini, insan sevgisini, emeğe saygıyı, dayanışmayı rehber alan yasaklı olmasına rağmen Bülent Ecevit önderliğinde 30 yıl önce kurulduğunu belirten İl Başkanı Şelçuk Karakülçe "DSP uzlaşmadan, diyalogtan, insan hak ve özgürlüklerinden, bağımsızlıktan yanadır. DSP emekçinin, işçinin, köylünün, esnaf ve sanatkarın, gencin, kadının, erkeğin, işsizin, emeklinin, aç gezen ama onurunu koruyan, önce insan ve insanca yaşam diyenlerin partisidir. Ulusal bütünlüğü savunan, ulusal çıkarları gözeterek cumhuriyete ve kurucu felsefeye DSP sahip çıkmaya devam edecektir" dedi.
 
Karakülçe, Devlet yönetme deneyimi ile uzlaşı kültürünün mimarı olan DSP’nin ezilen halkı baskılardan kurtaracak özgürlükçü ve demokratik yaklaşımıyla ülkemizi dünyada hak ettiği yere taşıyacağını da belirterek, "Halkımız sistemli olarak borç yükünün altına sokuldu, önce yoksullaştırıldı, sonra çaresiz hale getirildi. Demokratik kitle örgütleri ve sendikalar etkisiz hale getirildi, hukuk devleti, güçler ayrılığı ilkesi ortadan kalktı.
 
Bütün bu olumsuz koşullara rağmen herkes bilsin ki ne zaman Türkiye’nin başı sıkışsa çare Demokratik Sol Parti olmuştur, olmaya devam edecektir" dedi.
 
Karakülçe konuşmasında Fransa’daki terör saldırısını da kınadı.
 
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER