banner51

Dost Kart'tan Herkes Memnun

BORNOVA Belediyesi’nin üniversite öğrencileri için 2014 yılında hayata geçirdiği Dost Kart uygulamasından yararlanan gençlerin sayısı 7 bin 344’ü bulurken, sunulan imkanlar da beğeni topluyor. Öğrenciler birçok aktiviteden ücretsiz yararlanırken, projeye destek veren Bornovalı esnaflardan da indirim alıyor.

Dost Kart'tan Herkes Memnun
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın seçim öncesi vaatlerinden biri olan ve 2014 yılında hayata geçirilen Dost Kart Projesi büyümeye devam ediyor. Her sene çoğalan Dost Kartlı öğrenci sayısı 7 bin 344’i buldu. Dost Kart sayesinde öğrenciler Bornova Belediyesi Gençlik Merkezi’in sağladığı olanaklardan yararlanabiliyor. Özellikle evinden uzak olan öğrenciler öğle yemeği, sıcak içecek, çamışırhane ve internet gibi ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılarken, Dost Kart üyesi olan Bornovalı esnaflardanda indirimli alışveriş imkanı buluyor. Dost Kartlı gençler yüzde 10’dan yüzde 50’ye kadar değişen indirimler sayesinde gıdadan giyime kadar birçok ihtiyacını rahatlıkla karşılıyor. Böylece Bornovalı esnafların da daha çok müşteriye ulaşması sağlanıyor. Dost Kart sahibi öğrenciler kendilerine sunulan imkanlardan memnun olduklarını ifade ediyor.
 
Dost Kart projesinde 250 esnaf yer alıyor. Ayrıca File de Dostluk Var Projesi kapsamında da 250 pazar esnafı da projeye destek  veriyor. Bornova Belediyesi ile işbirliği yapan esnaflar gençlere sağlanan bu kolaylık sayesinde kendilerinin de iş imkanının arttığını dile getiriyor.
 
Üç yıldır projenin içinde yer aldıkları belirten bir teknik servisin müdürü Muharrem Akgül, "Öğrenci olamak özellikle maddi anlamda zorluklar demek. Biz de bunu düşünerek, onlara yardımcı olmak adına Dost Kart’a dahil olduk. İndirim yaparak genç arkadaşlarımıza yardımcı olabildiğimiz için mutluyuz" dedi.
 
Erkek kuaförü Fahrettin Ulusoy da "Öğrenci arkadaşlarımız Dost Kart sayesinde bizi duyarak buraya geliyorlar. Onlara yüzde 20 indirim uyguluyoruz. Böylece onların cebinden daha az para çıkarken, bizim de kazancımız da artş oluyor. Bu çok güzel bir proje. Bir buçuk yıldır bu projede yer alıyoruz. Bu sayede de gençlerimize yardım etmiş oluyoruz" diye konuştu.
 
GENÇLİK MERKEZİ
 
Büyük Park içersindeki Bornova Belediyesi Prof. Dr. Türkel Minibaş Gençlik Merkezi Dost Kart sahibi üniversite öğrencilerine hizmet veriyor. Haftanın 6 günü açık olan merkezde gençler ücretsiz olarak yemek yiyip, çayını, kahvesini ve soğuk içeceklerini alabiliyor. İnternet, kütüphane ve Merkez’in çamaşırhanesinden yararlanıyor. Ayrıca satranç, tabu, scrable, masa tenisi ve jenga gibi oyunlarla keyifli zaman geçirmeleri sağlanıyor. Günlük gazetelerin yanısıra haftalık ve aylık dergiler de bulunuyor. Üniversite öğrencilerinin sergi, dinleti, toplantı gibi kulüp çalışmalarını yapabilmeleri için de olanak sunuluyor.
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2018, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER