Dost Kart'a Yoğun İlgi

Bornova’da üniversite öğrencilerinin esnaftan indirimli alışveriş yapmasını sağlayacak Dost Kart uygulaması yoğun ilgi görüyor. Yüzlerce esnaf, işletmesine Dost Kart'ın geçerli olduğunu gösteren amblemi asarken, kart için başvuru yapan öğrencilerin sayısı 2 bin 500'ü buldu. Uygulama; Ege, Yaşar ve Şifa Üniversiteleri ile İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği’nin destek ve işbirliği ile yürütülüyor.

Dost Kart'a Yoğun İlgi
Bornova Belediyesi, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ege Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi ve Şifa Üniversitesi’nin işbirliğiyle başlatılan Dost Kart projesi öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Son olarak Ege Üniversitesi Karikatür ve Mizah Topluluğu'na üye 100 öğrenci Dost Kart için başvuru yaparken, toplam sayı 2 bin 500'ü buldu.
 
Gençler ele ele geleceğe
 
Büyükpark’taki Gençlik Merkezi’ne başvuru yapan üniversite öğrencileri ile bir araya gelen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova'nın bir üniversite kenti olduğuna dikkat çekerek, ortak akıl ilkesi çerçevesinde üniversitelerle işbirliği çerçevesinde yaptıkları çalışmaları anlattı. "Siz gençlerin fikirlerine  ihtiyacımız var" diyen Başkan Atila, Dost Kart'ın öğrencilere sağlayacağı avantajlara dikkat çekti: "Amacımız öğrenim hayatınız boyunca sizlere destek olmak. Dost Kart ile Bornova esnafından indirimli alışveriş etmenin yanı sıra başta Gençlik Merkezimiz olmak üzere Belediyemizin pek çok imkanından da yararlanabileceksiniz" dedi.
 
Başvurular Gençlik Merkezi'ne
 
Bornova’da üniversiteli öğrenciler uygulama kapsamında ‘Dostkart’ amblemini gördüğü işyerlerinden yüzde 10’dan yüzde 50’ye kadar indirimli alışveriş yapma imkanı bulacak. Esnafla öğrencinin kaynaşmasının hedeflendiği uygulamadan yararlanmak isteyenler, Büyükpark’taki Gençlik Merkezi’ne başvuru yapabilecek.
 
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER