banner9

'Dolara Değil, Konuta Yönelen Kazanır'

Konuta yapılan yatırımın her dönem kazandırdığını belirten Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, dolardaki artışın inşaatta hayra değil zamma alamet olduğunu söyledi. Türk Lirası’nda net yüzde 15-20 net devalüasyon olduğunu savunan Aslan, ''Beş-altı aylık dönemde 2.90’dan 3.40’lara yaklaşan dolar, her koşulda yatırımcıların güvenli limanı konut tercihini değiştiremese de, maliyet kalemlerinde kura bağlı zamlara neden olduğundan inşaat sektöründe fahiş zamların önünü açabilir.'' dedi.

'Dolara Değil, Konuta Yönelen Kazanır'
ABD seçimleri ardından yaşanan piyasalardaki deprem, doların Türk Lirası karşısında yükselişinin tarihi zirve yapması, altın fiyatlarındaki dengesiz artış ve gelişen ülke borsalarındaki negatif hareketlilik, parasını en iyi şekilde değerlendirmek isteyenlerin yolunu, yatırım arayışında en güvenli liman olan konuta çıkarıyor.
 
Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, konuta yapılan yatırımın her zaman ve her koşulda kazandırdığını belirterek, “Yatırımlar açısından kazınmak ya da kazanmak arasında tercih yapmak denilince; istikrarlı kazanç konutla mümkün oluyor. Çünkü yatırımcılar seyri belirsiz yatırım serüvenleriyle ancak kayıp yaşıyor ve cebindeki parasından oluyor. Oysa parasını konuta yatıran yurttaşlarımız, kârını ve kazancını garantilemiş oluyor” dedi. Aslan, şöyle devam etti:  “Dövizdeki önlenemeyen artış, yan sektörleriyle 300 kalemden oluşan, demirden çimentoya pek çok kalemde yaşanacak artışlarla önümüzdeki aylarda konut fiyatlarında da artışa neden olacaktır.  Bu nedenle; bugünden konuta yapılacak yatırım, yatırımcısına ciddi avantaj sağlayacak.” 
 
“Ege-Koop Projeleri, yatırımcısına  her zaman kazandırdı”
 
Genel Başkan Aslan; şunları söyledi: “Bugüne kadarki tecrübelerimize dayanarak ifade etmek isterim ki, her kriz döneminde Ege-Koop yeni projelere başlamış ve Ege-Koop’a güvenen yurttaşlarımız da ciddi avantaj elde etmiştir. 32. kuruluş yılına özel onur projemiz Ege-Koop İzmir Körfezi Evleri Projesi, sadece denize değil İzmir Körfezi’nin tamamına hakim ve çevresi ormanla kaplı  2+1, 3+1 konutlardan oluşmakta olup, 1.etabında sınırlı sayıda daire kalmıştır. Bir kez daha vurgulamam gerekirse, bugünkü fiyatlarımız dahi o bölgedeki konut fiyatlarının % 30-35 altındadır. Yani bugün, bu projeye dahil olan; daha şimdiden yüzde 30-35 avantaj elde etmiş sayılacaktır. Banka kredi faizlerinin % 1’lerin altına indiği bu dönemde, yatırım amaçlı ya da oturmak için konut sahibi olmak isteyenler, bu dönemi iyi değerlendirmelidirler.  Kişi başına ortalama 15 metrekare üzerinde yeşil alan düşen siteye özel 2 adet yarı olimpik yüzme havuzu, kafeteryası, mini sosyal tesis ve otoparkı ile İzmir’de çığır açacak. 1.etapta sınırlı sayıda daire seçenekleriyle ilgi odağı projemiz, İstanbul-İzmir Otoyolu, Ankara-İzmir Hızlı Treni güzergahına komşu; Kuzey Çevre Yolu, İzmir Katip Çelebi, Çiğli Kipa ve Mavişehir’e yakın bir konumda.”
 
“Adı konmamış devalüasyon”
 
Dolardaki artışın hammadde ve malzemede dışa bağımlı olan belli kalemlerde doğal olarak yüksek zamma neden olduğunu vurgulayan Ege-Koop Genel Başkanı Aslan, Türkiye’de geriye dönük altı aylık süreçte 2,90’lar seviyesinden 3.40’lar seviyesine yaklaşan doların mevcut artışının, Türk Lirası’nda adı konmamış net % 15-20 devalüasyonu ifade ettiğini sözlerine ekledi. 
 
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2016, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER