Doğan'dan İZSU Eleştirisi

İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, İZSU Genel Müdürlüğü’nün özellikle yazlık beldelerde kendi arıtma tesisi olan abonelerden atık su bedeli almasını eleştirdi.

Doğan'dan İZSU Eleştirisi
 
İZSU’nun İzmir halkını zamlarla mağdur ettiğini ancak kentin ihtiyacı olan yatırımları ise bir türlü hayata geçiremediğini önesüren AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, özellikle yazlık beldeler ve kıyı ilçelerinde şikayetlerin artarak devam ettiğini söyledi. Doğan, "Çeşme, Urla ve Karaburun gibi bazı ilçelerde kendi arıtması bulunduğu ve İZSU’dan bu hizmeti almadığı halde, faturalarında atık su bedeli ödeyen yazlık site sakinleri adeta dert küpü olmuş durumda. Bu sıkıntıları çeşitli seferler basında da yer alan İzmirliler ile ilgili yeni bir düzenlemeye gidilecek mi? Yoksa ’Bu vatandaşlarımız nasıl olsa zengin’ denilerek söz konusu haksızlığa devam edilecek mi?" diye sordu.
 
Türkiye’nin üçüncü büyük kenti İzmir’de su ve kanal altyapısı ile henüz tanışmayan yerleşim alanları olduğunu hatırlatan Doğan, "İZSU’nun Bergama, Dikili, Kınık, Urla ve Güzelbahçe gibi ilçelerde kullanılmak üzere vidanjör hizmeti kiralamak amacı ile geçtiğimiz günlerde ihaleye çıktığını öğrenmiş bulunmaktayız. Yaklaşık iki yıl süreli bu söz konusu hizmet alımlarının gerekçesi nelerdir, bu konuda halkımız adına detaylı bir açıklama bekliyoruz. Neden buralarda kanalizasyon inşa edilmiyor da vidanjörler ile hizmet götürülüyor? Söz konusu iş için ayrılacak kaynak yine bu ilçelerimizdeki altyapı iyileştirmelerine ve inşasına harcanamaz mıydı? Sayın Kocaoğlu’nun ’Yakında arıtmasız ilçe kalmayacak’ sözleri, bütün sözlerinin bütün vaatlerinin olduğu gibi havada kaldığını bir kez daha gördük, vaatler yerine getirilsin" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2016, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER