Doğan'dan ESHOT Tepkisi

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü’nün geçtiğimiz ay içerisinde gerçekleştirdiği akıllı kart ihalesinin gelen itirazların ardından bir kez daha Kamu İhale Kurumu’na taşınmasını değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Belediye yönetimini eleştirdi.

Doğan'dan ESHOT Tepkisi
 
İzmir’de toplu taşıma hizmetlerini yakından ilgilendiren "Elektronik ücret toplama sistemi işletim hizmeti alımı" başlıklı 44 ay süreyi kapsayan son ihalenin KİK’e taşınmasını yorumlayan AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, yaşanan yeni krizin ESHOT Genel Müdürlüğü yönetimi ve belediye bürokrasinin içler acısı halini bir kez daha gözler önüne serdiğini önesürdü. Yazın toplu ulaşımda bu nedenle büyük sıkıntı yaşandığını, yeni ihalenin de iptalinin gündeme geldiğini belirten AK Parti’li Doğan, "ESHOT Genel Müdürlüğü’nün iyi yönetilmediğini ve vizyonsuz, beceriksiz bürokratlara teslim edildiğini daha önceden de çeşitli seferler dile getirmiştik. Ne yazık ki, İzmir’in köklü kurumları arasında yer alan ESHOT’un son hali Nasreddin Hoca fıkralarını aratmaz hale gelmiştir. Her ihaleye ya tutarsa diyerek tekrar tekrar çıkan ESHOT’un bu iş bilmezliği İzmir halkına zarar vermekte, kentin toplu taşıma kalitesini de olumsuz etkilemektedir. Bu sefer de mi hüsrana uğrayacağız? Bir kez daha soruyoruz, ESHOT yönetimi ihale yapmayı beceremiyor mu? Kurumun bu içler acısı hali ne zaman son bulacak? Yoksa yeni bir iptal şoku ile mi karşılaşacağız? Yine kağıt bilete mi geçeceğiz?" dedi.
 
Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Doğan geçtiğimiz aylarda iptal edilen elektrikli otobüs alımıyla ilgili süreci hatırlatarak Aziz Kocaoğlu’na, "Sonuçta kaybeden yine İzmir oldu. Daha henüz 20 araç için doğru düzgün şartname hazırlayamazken, bu sefer de 100 körüklü otobüs ve 50 adet elektrikli otobüs için kolları sıvadınız. Biz de ya tutarsa diyoruz, Allah sonumuzu hayır etsin. Umarız yine bir ihale kazası yaşanmaz" diye seslendi.
Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2016, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER