Doğan Siyasi Kaza Kurbanı

Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis üyesi ve Meclis Grup Başkan Vekili Bilal Doğan, milletvekili aday adayı olmak için meclis üyeliğinden istifa etti. Doğan, AK Parti Genel Merkezi’nden gelen telefon üzerine istifa etmekten vazgeçerken, dilekçesi mesai saati dolduğu için işleme konulmadı. Milletvekili olmak isteyen Bilal Doğan, siyasi kaza sonucu meclis üyeliğini de kaybetti.

Doğan Siyasi Kaza Kurbanı
Milletvekili olmak isteyen kamu görevlilerinin istifa etmesi için tanınan sürenin dolduğu İzmir’de milletvekili olmak isteyen AK Partili Bilal Doğan’ın başına çok ilginç siyasi kaza geldi. Milletvekili adayı olma isteği bilenen Doğan, Ankara’da ve İzmir’de temaslarda bulunduktan sonra bugün istifa etme süresi dolarken kararını verdi. Doğan, Konak Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’ne meclis üyeliğinden istifa dilekçelerini verdi. Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Şube Müdürlüğü’ne dilekçesini istifa süresinin dolmasına 10 dakika kala teslim eden Doğan, daha sonra telefonla konuştuğu Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun istifadan vazgeçmesi yönündeki isteği üzerine geri adım attı. Bilal Doğan, istifasını geri almak için Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü’ne geri döndü. Ancak, bu süreçte hem dilekçenin kaydı yapılarak işleme girdi. Ayrıca saat 17.00’yi geçtiği için mesai saati dolan memurlar müdürlükten ayrıldı. Doğan bu kez istifadan vazgeçtiği yönündeki dilekçeyi Meclis Şube Müdürlüğü’ne verdi. Ancak, buradaki memurda mesai dolduğu için dilekçeyi kayda giremedi. Doğan, aynı dilekçeyi Konak Belediyesi’ne de verdi. Bilal Doğan, konuyla ilgili yorum yapmazken, dilekçelerini verdiğini, hukuki işlemleri bekleyeceğini belirtti.
 
Öte yandan, Belediye Meclisi çalışma yönetmeliğinde meclis üyeliğinin istifa ve ölüm durumunda kendiliğinden düşeceği yönünde madde yer alıyor. Ak Parti MKYK’nın belediye meclis üyelerinin vekil adayı olmaması yönünde ilke kararı olduğu gerekçesiyle Doğan’ın istifa etmemesi istendiği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 21:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER