Doğalgaz Abone Merkezi açılıyor

İŞKUR, KOSGEB, SGK’ya yer tahsis edip ilçeye gelmelerini sağlayan Torbalı Ticaret Odası (TTO) son olarak İzmirgaz’a Abone Merkezi için yer tahsis etti.

Doğalgaz Abone Merkezi açılıyor
Daha önce İŞ-KUR,  KOSGEB, SGK’ya yer tahsisinde bulunan TTO, ilçede eksikliği gün geçtikçe daha çok hissedilen doğal gaz abone merkezi açılması için düğmeye bastı.  9 yıldır ilçede açılması için çalınmadık kapı bırakılmayan İzmirgaz Abone Merkezi için TTO yer tahsisinde bulundu.
 
İlçeye gelen İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik ve Genel Müdür Yardımcısı Cebrail Özdemir, Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun ile görüştü. Görüşmenin ardından bir açıklama yapan TTO Başkanı Olgun, doğalgaz abone merkezi açılması için yer tahsisinde bulunacaklarını açıkladı. Torbalı, İzmir genelinde Karşıyaka, ve Kemalpaşa’nın ardından, doğalgaza kavuşan üçüncü ilçe oldu. 2006 yılında Torbalı’ya toplam 6 bin 931 metre çelik hat ve 57 bin 981 metre polietilen hat döşendi. 12 yıl önce Torbalı da kullanılmaya başlayan doğalgaza olan ilgi en üst seviyeye ulaştı. orbalı’da kullanılmaya başlandığı ilk dönemde Belediye binasında bir abone merkezi olan İzmirgaz, 9 yıl önce bürosunu kapatınca sıkıntılar da baş göstermeye başladı.
 
Doğalgaz kullanan vatandaş sayısının 30 bini aştığı Torbalı’da doğalgaz abonesi olup işlemlerini yapmalarına rağmen sırada bekleyen kişi sayısı da arttı. Uzun zamandır tüm işlemlerini halledip gaz açımı ve alt yapı döşenmesi için sıra bekleyen vatandaşlar isyan etme noktasına geldi. Faturasını geciktiren vatandaşlar ise İzmir’e gitmek zorunda kaldı. 15 bin aboneli Tire, 8 bin aboneli Ödemiş uzun yıllardır abone merkezi hizmeti alırken, Selçuk’ta da 2 ay önce büro açılmıştı. Torbalı’da tüm doğalgaz kullanıcılarının ve yeni başlayacak olanların en büyük sıkıntısı olan bu eksiklik özellikle yeni inşaat yapan müteahhitler, faturasını zamanında ödeyemeyen vatandaş ve doğalgaz firmalarını mağdur ediyordu.
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2018, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER