Dikkat Enstitüsü İzmir'de Açıldı

Uzman psikolog, aile danışmanı Gizem Gönen Özşavlı’nın Güzelyalı’da kurduğu İzmir Dikkat Enstitüsü Eğitim Danışmanlığı (İZDE) açıldı.

Dikkat Enstitüsü İzmir'de Açıldı
Güzelyalı’da hizmete giren İZDE’nin açılışını patalog Prof.Dr. Sülen Sarıoğlu gerçekleştirdi. İzmir’de böyle bir merkezin açılmasının önemli olduğunu belirten Prof.Dr. Sülen Sarıoğlu, "Psikolog Gizem Gönen Özşavlı İzmir’de eğitim aldı ve şimdi İzmir’de verimli bir yer açarak yine İzmir’e katkı sağlıyor. İzmirliler olarak böyle
 
bir kurumu İzmir’e kazandırdığı için, ve özellikle çocuklarımıza çok yararlı olduğunu düşündüğümüz bu kurum için sevgili Gizem’i çok takdir ediyoruz" dedi.
 
İZDE’de çok kullanılan dikkat metodu Berard Metodu yanısıra dikkat ve odaklanma ile ilgili beyin dalgalarını okuyan ileri teknoloji ürünü bir cihaz olan NASA onaylı Play Attentionla dikkat toplamayı bir davranışa dönüştürmeyi öğreteceklerini belirten Psikolog Gizem Gönen Özşavlı da çok heyecanlı olduklarını ve dikkat konusunda sorun yaşayan bireyleri çocukları İZDE’ye beklediklerini söyledi.
 
Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2015, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER