banner9

Dikili'de Sevindiren Haber

İzmir'in Dikili İlçesi’nde, Devlet Hastanesi’ne yeni ek hizmet binası yapılması için çalışmalara başlandı

Dikili'de Sevindiren Haber
Son yapılan sayıma göre nüfusu 46 bin olan, yaz dönemlerinde ise 300 bini aştığı tahmin edilen Dikili ilçesindeki Dikili Devlet Hastanesi’ne yeni ek hizmet binası yapılması için start verildi. Bugüne kadar 25 yatak kapasitesi, 5 uzman ve 5 pratisyen hekimle Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı olarak hizmet veren hastanenin yatak sayısının yapılan ek bina ile 50’ye çıkarılması planlanıyor.
 
Dikili Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Mustafa Molla Kudret Eralp, "Dikili Devlet Hastanesi 25 yataklı ilçe hastanesi olarak faaliyete başladığından bu yana gerek ilçeye yapılan göçler, gerek Suriyeli mültecilerin ilçemizi tercih etmesi, gerekse ilçemizin denize yakınlığı ve yaz aylarında tatilciler tarafından tercih edilmesi nedeniyle yatak doluluk oranı ve acil servis başvuru sayısı oldukça arttı. Yönetimimiz tarafından gerçekleştirilen evde hasta ziyaretlerinde de hasta ve hasta yakınlarımızın istek ve önerilerini dinledik. Yapılacak ek bina ve kapasite artışı sayesinde ziyaretlerimizde özellikle istenen branş doktorlarımızın sayısı artacak. Böylece ilçe halkımız çevre hastanelere gitmek zorunda kalmayacak. Emekli kesim tarafından yerleşim yeri olarak tercih edilen ve yaşlı nüfusun yoğun olduğu ilçemizde bu sayede ulaşım sorunları da ortadan kalkmış olacak. Ek hizmet binamız Dikili halkına hayırlı olsun" dedi.
 
Ek Hizmet Binası’nın ilçeye kazandıracağı yeniliklerden bahseden İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç Dr. Ahmet Emin Erbaycu da "Dikili halkının sağlık ile ilgili beklentilerine daha iyi cevap verebilmek, daha iyi fiziki şartlarda hizmet sunabilmek, kadrolu branş hekimlerimizi artırmak, ameliyathanemizin kapasitesini yükseltmek ve yatak sayımızı artırmak için ek bina talebimizi Sağlık Bakanlığı’na çözüm olarak sunduk. Bakanlığımız tarafından uygun görülmesiyle 50 yataklı hastane ve ek bina inşaatımız için gerekli girişimler yapılmaya başlandı. Sağlık Bakanlığı’na ilçe halkımız ve hastane çalışanlarımız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2015, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER