Dikili'de Özgecan Cinayeti Kınandı!

İzmir'in Dikili İlçesi'nde Belediye çalışanları, Mersin'in Tarsus İlçesi'nde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini basın açıklamasıyla kınadı.

Dikili'de Özgecan Cinayeti Kınandı!
Dikili Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Tosun'un da katıldığı etkinlikte belediye çalışanları, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini kınamak için Atatürk Meydanı'nda toplandı. Topluluk adına açıklama yapan Aydan Evren, "Son bir kez konuşmak için değil artık biz kadınların da bu yaşamda var olduğunun farkına varılması için konuşmalıyız. Bizlere yapılan şiddetin, nefretin durması, ceza kanunlarında caydırıcı düzenlemelerin yapılması için konuşmalıyız. Özgecan kardeşimiz henüz 20 yaşında, yaşamın baharındaydı. Kirli eller onu katlettiler. Hafta sonu sevginin günüydü. Sevginin günü karanlığa büründü. 20 yaşında gencecik bir bedenin vahşice katledilişine tanık olduk. Artık korkuyoruz. Dolmuşa, otobüse tek başına bizler nasıl bineceğiz. Çocuklarımız nasıl binecek. Sokaklarda nasıl yürüyeceğiz. Kanun yapanlara sesleniyoruz. Bu acı son olsun" dedi.
 
Belediye Başkanı Mustafa Tosun da "Bizler bugün burada daha sevgi dolu bir dünya dileğiyle Özgecan kardeşimize kıyan elleri, kadınlarımıza şiddet uygulayanları nefretle kınamak için bir aradayız. Ben de iki kız çocuğu olan bir babayım. Kızlarım benim en büyük hazinem, eşim de sevdalarımın umutlarımın sahibi. Bu vahim olay beni de çok yaraladı. Evet, hepimiz çok üzüntülüyüz. Bu katliamın sorumlularının en ağır cezaya çarptırılmasını istiyoruz. Hayatını kaybeden kızımıza Allah'tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı diliyorum. Allah sabır versin" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER