Dikili'de Korkutan Yangın

İzmir’in Dikili İlçesi’nde, yakınlarında konutların da bulunduğu çamlık bir tepede henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Alevlerin evlere yaklaşmasıyla korku dolu anlar yaşayan vatandaşlar, itfaiyenin geç geldiği iddiasıyla olay yerine gelen belediye başkanına tepki gösterdi. Bir saatlik çalışmayla yangın söndürülürken; 80 yıllık çam ağaçlarının bulunduğu bölgede iki hektarlık arazi zarar gördü.

Dikili'de Korkutan Yangın
 
Gazipaşa Mahallesi’ndeki Barışkent altında çamlık olarak adlandırılan ve çevresinde konutların bulunduğu tepede, bugün saat 12.30 sıralarında, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yaklaşık 80 yıllık çam ağaçlarının bulunduğu bölgeden yükselen alevleri gören vatandaşlar polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine itfaiye bölgeye ulaşırken vatandaşlar, 7 dakikalık mesafeye 30 dakikada gelindiğini ileri sürerek, geç geldikleri gerekçesiyle, ekiplere tepki gösterdi. Çalışmalara başlayan itfaiye aracının suyunun bitmesi tepkiyi arttırdı.
 
BELEDİYE BAŞKANI’NIN ÜZERİNE YÜRÜDÜLER
 
Yangını yerinde izlemek için bölgeye gelen Dikili Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Tosun da tepkiden nasibini aldı. Başkanın üzerine yürüyen bazı vatandaşlar, "Çamlar yandı, evlerimiz az kalsın yanıyordu. Defalarca size dilekçe verdik. Hiç ilgilenmediniz. Şimdi niye geliyorsunuz?" diye bağırdı. Bazı vatandaşların belediye başkanının üzerine yürümesine güvenlik güçleri ile belediye çalışanları engel oldu. Dört arazözle müdahale edilen yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında iki hektarlık alan zarar gördü. Vatandaşlar rahat bir nefes aldı. Yangının çocukların bölgeye attığı maytaptan çıktığının sanıldığı belirtildi. Polis ve itfaiye yangının kesin çıkış nedenini araştırırken, soruşturma başlatıldı.
Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2015, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER