Dikili'de Izgara Seferberliği

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sınırlarına girmesi ile birlikte yaz aylarında yaşanan su sıkıntısının son bulduğu Dikili’de yağmur suyu ve kanal hatlarını kışa hazırlandı.

Dikili'de Izgara Seferberliği
Yağışlı havalarda içine atılan malzemeler nedeniyle taşkınlara neden olan yağmur suyu ve kanal hatları İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlendi. Yağmur suyu hatlarının denize çıkış ağızlarında da yapılan temizliklerden 15 ton malzeme çıktı. Izgaralara atılan pet şişelerin çokluğu ise dikkat çekti. Temizlik çalışmaları kombine kanal araçlarıyla, araçların girmediği noktalarda ise elle yapıldı. 
 
Neler yapıldı?
 
Büyükşehir sınırlarına dahil olmasıyla birlikte Dikili’de seferber olan İZSU Genel Müdürlüğü,  Salihler Köyü’ne yeni kanalizasyon şebekesi yaptı. Dikili’deki 407 Sokak’ta kanal şebekesi yenilendi. Sülüklü Deresi yağmur suyu hatları ve terfi istasyonunda temizlik çalışması yapıldı. Su patlaklarının yoğun yaşandığı bölgelerdeki içme suyu şebekeleri yenilendi. 329 Sokak’ta hem içme suyu hem kanal hem de ızgaralı yağmur suyu hatları yenilendi.
 
 
 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER