banner51

Devrim Şehidi Kubilay Anılacak

Devrim Şehidi Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay, gericiler tarafından şehit edilişinin 84’ncü yılında İzmir’in Menemen İlçesi’nde, 23 Aralık’ta Yıldıztepe’de düzenlenecek törenle anılacak.

Devrim Şehidi Kubilay Anılacak
 
Anma etkinlikleri kapsamında saat 9.30’da Menemen’deki Tren Garı önünde toplanılıp, ’Demokrasi ve Laiklik Yürüyüşü’ düzenlenecek. Ardından saat 10.30’da Yıldıztepe’de başlayacak törenlere geçilecek. Tören, Kubilay Anıtı’na çelenklerin konulması, saygı duruşunda bulunulup, saygı atışı yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak. CHP’li Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve Menemen Kaymakamı Mustafa Gürdal’ın konuşmaları ve Türk Silahlı Kuvvetleri adına yapılacak konuşma sonrası öğrenciler şiir ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabı ile Gençliğin Atası’na Cevabı okuyacak. Tören, Anıt Şeref Defteri’nin imzalanmasının ardından, Kubilay Ailesi ile hatıra fotoğrafı çektirilmesi ve şehitliğin gezilmesi ile sona erecek.
 
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İzmir Gençlik Kolları tarafından saat 12.30’da Belediye Parkı’nda basın açıklaması, saat 13.00’te ise Menemen Belediyesi İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan ve Prof. Dr. Ergün Aybars’ın katılacağı ’Devrim Işığına Katliam Gölgesi’ adlı panel düzenlenecek. Paneli ADD Genel Sekreteri Öner Tanık yönetecek.
 
 
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER