Devlet Harekete Geçti!

İzmirli gazi Bülent Kocaoğlan’ın, daha iyi yürümek için taktırdığı protez bacağın parasının SGK tarafından 7 aydır ödenmemesi üzerine, haciz tehlikesi yaşamasıyla ilgili haber kurumları harekete geçirdi.

 
Haberin yayınlanması ardından SGK Bölge Müdürlüğü denetmenleri Kiraz İlçesi’nde, Bülent Kocaoğlan’ın evine gitti. Burada Protez bacağın kullanıldığına dair tutanak düzenleyen ekip, paranın ödenmesi için sağlık bakanlığı’ndan talimat geldiğini belirterek evden ayrıldı. Bunun yanı sıra İzmir Milletvekili ve Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım’ın danışmanının da telefonla konuştuğu Bülent Kocaoğlan’ın son ziyaretçileri Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürlüğü görevlileri oldu. Evine gelen görevlilerin, çektiği sıkıntının kısa sürede halledileceğini söylediğini dile getiren Bülent Kocaoğlan, şöyle dedi:
 
"Bana bu garantiyi verdiler ama umarım yerine getirirler. Çünkü para ödenecek diye beni 7 ay oyalayan da kendileriydi. Keşke bizlerin hakkını zamanında verselerdi de, bu olayları yaşamasaydık. Ben diğer gazi arkadaşlarımın benzer, sorunlarının da aynı hızla çözümlenmesini istiyorum."
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2014, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER