Develer Yeni Milasspor İçin Güreşti

Muğla’nın Milas İlçesi’nde bu yıl 7’ncisi düzenlenen deve güreşleri, Süper Amatör Lig’de mücadele eden Yeni Milasspor yararına yapıldı.

Develer Yeni Milasspor İçin Güreşti
 
Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden gelen 140 ünlü deve, Milas Arena’da kıyasıya mücadele verdi. Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Milas Belediye Başkanı CHP’li Muhammet Tokat ve Yeni Milasspor Başkanı Cenker Çetin’in himayesinde gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 bin kişinin izlediği güreşlerde, develer, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Tertip Komitesi ve Ağalık Kupaları olmak üzere dört kategoride, kıyasıya mücadele etti.
 
Kızgın develer, sahipleri tarafından zaman zaman güçlükle ayrılabildi. Rakibinden kaçan bazı develer ise sahiplerine zor anlar yaşattı, ezilme tehlikesi atlatanlar oldu. Davul, zurna ile çalınan parçalar eşliğinde güreşleri izlerken bir yandan da piknik yapanlar, renkli görüntüler oluşturdu.
 
Güreşlere CHP’liler çıkarma yaptı. CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve Tolga Çandar, her ikisi de CHP’den tekrar aday gösterilen Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Sağlıcak, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, CHP’nin belediye meclis üyeleri, izleyicileri selamladı.
 
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, katılanlara keyif dolu anlar yaşamaları dileğinde bulunup, “Gelenek, görenek, örf ve adetlerimizin gelecek nesillere taşınması için belediye olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Deve güreşleri de bizim yörük kültürünün önemli bir simgesi. Bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2014, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER