Dev Anlaşmalar Ekonomiye Canlılık Kattı

Dünya çapında bir marka haline gelen Mermer Fuarı, katılımcıların yüzünü güldürdü. Yapılan anlaşmalar, ticarete hacim kazandırdı.

Burak Cilasun / Ben TV
 
Marble 22. Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı, Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından sektör temsilcilerini tam dört gün boyunca bir araya getirerek, dünya mermer piyasasına yön verdi. 
 
1103 katılımcı firma ve onlarca ülkeden binlerce ziyaretçinin yer aldığı fuarda, blok mermerden işlenmiş mermere, ocaklarda ve fabrikalarda kullanılacak makinelerden yan ürünlere kadar sektöre dair tüm ürünler Fuar İzmir'in dev hollerinde alıcılarıyla buluştu.
 
Ben TV'ye konuşan birçok mermer üreticisi organizasyondan oldukça memnun kaldıklarını belirterek, gelecek yıllarda da fuarda mutlaka yer alacaklarını dile getirdi. Kültürpark sonrası Fuar İzmir ile birlikte büyük bir rahatlığa kavuştuklarını belirten sektör temsilcileri, İZFAŞ ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne, verdikleri emekten dolayı teşekkür etti.
 
Öte yandan tüm kıtalara ihracat yaptıklarını belirten sektör temsilcileri, Türk ekonomisine fuar vasıtasıyla yapılan katkının da altını çizdi. 
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2016, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER