Demir Parmaklıklar Ardında Kitap Fuarı

TÜYAP İzmir Kitap Fuarı 17. Kez kapılarını açtı. Fuarda demir parmaklıklar ardında kurulan Balbay standı da yerini aldı. Açılış törenine katılan Başkan Aziz Kocaoğlu ise konuşmasında bir kez daha ‘adalet’ vurgusu yaptı.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyeleri ve tutuklu bulunan gazeteci yazar Mustafa Balbay’a destek verenler İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda bir araya geldi.

17. kez kapılarını açan TÜYAP İzmir Kitap Fuarı'nda, İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından demir parmaklıklı bir stant hazırlandı.

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger ve Aziz Kocaoğlu’nun da katıldığı etkinlikte çok sayıda ZİYARETÇİ üzerlerine giydikleri Mustafa Balbay baskılı tişört VE pankartlar İLE özgürlük çağrısında bulundu.

Tahliyelerden yaşadığı hayal kırıklığı yüzünden okunan Kocaoğlu, adalet ve özgürlük istediğini söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

Türkiye’de yaşanan demokrasi dramına dikkat çeken İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel ise seçilmiş bir kişinin bu koşullarda hapsedilmesini kabullenemediğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2012, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER