banner9

Delican'dan Gazilere Mesaj

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, gazilik ve şehitliğin, yılda sadece bir günle anılacak makamlar olmadığına dikkat çekerek, "Hepsinin huzurla aldığımız her nefeste izi ve emeği var" dedi.

Delican'dan Gazilere Mesaj
 
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Gaziler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında şunları söyledi:
 
"Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin dirliği ve bayrağımızın daima gönderde olmasında en büyük payın sahibi iki yüce mertebenindir. Biri şehitlerimiz, diğerleri de gazilerimizdir." dediği açıklamasında; şunları kaydetti; "İnançla çıktığı yolda Allah uğruna, vatanı için canını veren şehitlerimiz ve yine aynı savaşa canını ortaya koyarak girip sağ kalan gazilerimiz; iki yüce mertebenin sahipleridirler ve bizlerin rehberleridirler. Şehitlerimiz de, gazilerimiz de ’ya istiklal ya ölüm’ diyerek göğüslerini, Allah’a, vatana siper eden müstesna cesur yüreklerdir. Hayatta kalanlar, yani gazilerimiz; bizim hürriyet ve istiklalimizi borçlu olduğumuz kadar, içine düştüğümüz elzem zamanlarda da yol göstericilerimizdir. İşte bu yüzden; bu ülkenin, milletin sırtı yeri gelmemiştir. Gerek Türk Ordusu gerekse vatanı, istiklal ve istikbali için gözünü kırpmadan teyakkuza geçen, askerliği mayasında taşıyan, yaşam biçimi kabul eden fedakar Türk Milleti; dün olduğu gibi bugün de bu ulvi niteliğinden zerre kaybetmemiştir. Dünyayı sarsan Osmanlı’dan bugüne kadar hakkı olanı hak yolunda, vatanı ve bağımsızlığı için canı pahasına koruyarak kurtuluş destanı yazan ecdadımız, askeri ve sivili ile şehidi ve gazisi ile tarihimizin onuru, cennetin neferidir."
 
"ALDIĞIMIZ NEFESTE İZLERİ VAR"
 
Gazilik ve şehitliğin, yılda sadece bir günle anılacak makamlar olmadığına dikkat çeken AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Hepsinin huzurla aldığımız her nefeste izi ve emeği olduğunu vurguladı. Gazi Mustafa Kemal’in nezdinde; silah arkadaşlarına ve isimli isimsiz tüm gazilerimize atfedilen bu tarihin; milli bağımsızlık şuurumuzun diriliği için önemine dikkat çeken Başkan Delican mesajında ayrıca şunları dile getirdi; "Bu millet, aslının ve varlığının sürmesi, bu toprakların vatanı olarak kalması için çok büyük kararlılıklar gösteren; şehit mi gazi mi olurum diyerek bir dakika dahi düşünmeden tüm benliğini, canını ortaya koyacak kadar kahramandır. Her gazimiz, şehit olmayı mübarek sayarak yola çıkmıştır. Dünyanın dudak bükerek; "bunları mı alt edemeyeceğiz’ dediği Türk Milleti; mağlupların dillerinde halen pelesenk olan bir destanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazmıştır. Ona, vatan ve millet davasında yolunu, başını ortaya koymuş tüm kahramanlarımıza minnet ve şükran borçluyuz."
Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2016, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER