banner51

Delican Şehit Ailelerini Ziyaret Etti

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği’nin davetlisi olarak yönetim kurulu toplantısına katıldı.

Delican Şehit Ailelerini Ziyaret Etti
Kendisinin de asker çocuğu olduğunu söyleyen ve ülkenin pek çok yerinde babasının görevi nedeniyle yaşadıklarını belirten; AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, huzur ve istikrarın olmadığı yerde, fitne ve düşmanlığın; terörün güçlendiğini ve ülkemizin yok edilmek istendiğinin altını çizdi. Başkan Delican, seçim akşamı Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı konuşmayı hatırlattı, “’Allah şehitlerimizden razı olsun. İnşallah bundan sonra ülkemize şehit gelmeyecek, birlik beraberlik ve huzur ortamı olacak’ dedim. Her işe başlarken ’Bismillah’ dediğimiz gibi konuşmalarımıza başlarken ya da sonlandırırken; aziz şehitlerimize rahmet ediyoruz. Bundan daha güzel ve doğal ne olabilir? AK Parti’nin tek başına iktidara gelmesi ve istikrarın sağlanması ile terörün yaşama şansı da azalacaktır. Çünkü; terör nedeni ne olursa olsun, kurtlar gibi puslu havayı sever, kaos ortamında, belirsizlik ortamında kendini daha acımasızca gösterir. Şimdi; aslında kendilerinin de bildiği bu gerçeği; bizlerin üzerinden ülkenin yönetiminde bir zaafiyet yaratabilir miyiz çabasına girenlere sesleniyorum. Yoksa siz hiç şehit ve gazilerimize şükran sunmuyor musunuz? Siz de artık şehit gelmesin temennisinde bulunmuyor musunuz? Terörün bitmesini istemiyor musunuz?" diye konuştu.
 
İzmir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hatice İşbilen de "Başkan Delican’ın maruz kaldığı haberleri izledik. Kendisini dinlemek istediğimizi söyledik ve davet ettik. Samimiyetine inanıyoruz. Böylesi hassas dönemlerde; halkı kışkırtacak, yanlışa sürükleyecek asılsız ve fevri çıkışların sergilenmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Şehitlik ve gazilik mertebesine duyduğu saygıyı ve biz ailelerinin yaşadığı acıya ortak olduğunu biliyoruz. Biz de artık; İzmirli Şehit Aileleri olarak, istikrar ve terörle mücadelelerinde somut adımlar bekliyoruz" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2015, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER