banner51

Değiştirmediğim Tek Şey Makam Aracım

CHP İzmir il başkanlığının, İlçe Başkanları ile farklı ilçelerde gerçekleştirdiği toplantıların sonuncusu Buca Gölet’te gerçekleştirildi.

Değiştirmediğim Tek Şey Makam Aracım
Daha önceki toplantılarda olduğu gibi, İlçe başkanlarının yanı sıra, İl yönetim kurulu üyelerinin katıldığı ve ev sahibi ilçenin belediye başkanı olan Ercan Tatı’ nın da  yemek kısmında hazır bulunduğu toplantının gündemi ise Partinin kuruluş yıldönümü olan 9 Eylül etkinlikleri ve Sandık örgütlenmesiydi.
 
Toplantıya geçilmeden önce söz alan ve yapılan etkinlik için ilçesinin seçilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı şunları söyledi.
 
Değiştirmediğim Tek şey Makam Aracım
 
Sayın il başkanımıza örgütü sık sık bir araya getirdiği ve bu önemli toplantı için ilçemizi tercih ettiği için çok teşekkür ediyorum. Buca da 39 yıl sona partimizin bayrağını belediye seçimlerini kazanarak dalgalandırdık. Göreve gelir gelmez ilk işimiz devraldığımız belediye yönetimindeki bozukluk ve sistemsizliği, bir sisteme oturtarak düzeltmek oldu. Yıllar öncesinden hatırladığımız yeşil Buca’yı yeniden hayata geçirdik. Uçan yol projesi ile artık trafik sorunumuz büyük ölçüde ortadan kalkacak. Kültür sarayımız, yüzme havuzumuz, sosyal projelerimiz bitmek üzere. Bizden önceki hizmet anlayışını vatandaşın, Buca’nın sorunlarını çözmek üzere değiştirdik. Değiştirmediğimiz tek şey makam aracım.
 
Tatı’nın konuşmasının ardından toplantıya geçilirken, toplantının açılış konuşmasın CHP İzmir il başkanı Ali Engin yaptı. Engin toplantının gündemine ilişkin yaptığı konuşmada şunları ifade etti.
 
9 Eylül’ü İlklerle Kutlamak İstiyoruz.
 
Bu toplantıları artık daha sık yapmaya başlayacağız çünkü gördük ki ne kadar koordineli çalışırsak başarımızda o oranda artıyor. Önümüzde çok önemli bir ay var. 9 Eylül’ü bazı ilklerle kutlamak istiyoruz. Eylül’de hem İzmir’imizin hem partimizin kurtuluş ve kuruluş yıldönümlerini kutlayacağız. 
 
CHP olarak 9 Eylül’de İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun yanı sıra partinin kuruluşunun 90’ıncı yıldönümünü de partimize yakışır bir şekilde kutlamak istiyoruz. Kutlamaları üç dört güne yayacağız. İzmir de Urla, Dikili ve Tire ilçelerimiz de partimizin kuruluş yıldönümüyle ilgili, Genel başkan yardımcılarımızın da katılacağı kuruluş öyküsünü misyonunu ve vizyonunu değerlendiren toplantılar yapacağız 10 Eylül’de yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla bir yemek düzenleyeceğiz. CHP kültürünü bizden sonraki kuşaklara aktarmak, sürdürülebilir örgüt yapısı kurmak ve örgüt içinde dayanışmayı artırmak için faaliyetler yapacağız. 
 
CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, konuşmasında yaklaşan seçimlerde parti içi çalışmalar açısından en önem verdikleri konunun başında sandık örgütlenmesi geldiğini belirterek “Sandık örgütlenmesini çok önemsiyoruz. Genel merkezin de bu konuda ciddi çabası var. Yüzde 95’e varan 10 bin küsur sandıkta görevlimiz tamam gibi. Sürekli kontrol ediyoruz vazgeçen ya da telefonla ulaşılamayan sandık görevlisini değiştiriyoruz. Sandık sorumlularını eğitiyoruz. Bu konuda İlçe başkanlarımız çok başarılı çalışmalar yürütüyorlar hapsini çok teşekkür ediyorum” dedi.  
 
Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2013, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER