banner9

'Davutoğlu Partiyi Zirveye Taşıdı'

Ak Parti İzmir Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Bilal Doğan, 7 Haziran seçimlerinden aldıkları yüzde 41 oyun yenilgi değil zafer olduğunu söyledi. Doğan, "Ahmet Davutoğlu seçimlerde partiyi birinci yapmıştır. İkinci, üçüncü parti yapsaydı Allah Korusun, o zaman yenilgi olurdu. Anket sonuçlarına göre 1 Kasım'da tek parti olarak iktidara geleceğiz" dedi.

'Davutoğlu Partiyi Zirveye Taşıdı'
Ak Parti'nin 12 Eylül günü Ankara'da yapılacak 5. Olağan Kongresi öncesi basın toplantısı düzenleyen Ak Parti İzmir Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Bilal Doğan, kongre süreci ve güncel konularla ilgili görüşlerini açıkladı. Doğan, toplantının başında Dağlıca ve Iğdır'da şehit olan asker ve polislere Allah'ta rahmet dilediğini söyledi. Türkiye'nin atağa geçtiği dönemlerde taşeron örgütlerin harekete geçirildiğini belirten Doğan “Ne zaman Recep Tayyip Erdoğan 'one minute' dedi. Düğmeye basıldı. Ne zaman İstanbul'a dünyanın en büyük havaalanı inşaatına başlandı. Düğmeye basıldı. Ne zaman Marmaray yapılmaya başlandı. Gezi olayları oldu. Türkiye'nin dünyanın 10 büyük ekonomisi içine girmesinin önünü kesmek isteyenler, ülkeyi karıştırmaya devam ediyor. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti öylesine büyük bir devlettir ki bunların üstesinden gelecek, hepsinin kökünü kazıyacaktır. Bunlar onların son çırpınışları, Türk Silahlı Kuvvetleri hepsinin hakkında gelecektir" dedi.
 
Doğan, 5. Olağan Kongresi'ni yapacak olan Ak Parti'nin kurulduğu günden bu yana girdiği tüm seçimlerden zaferle çıktığını söyledi. 1 Kasım erken seçimlerinden de yine zaferle çıkacaklarını belirten Doğan, “1 Kasım öncesinde yeni hedefler yeni stratejilerle yola çıkacağız. Ankara'da yapılacak Kongre'nin tesadüf eseri 12 Eylül gününe denk geldi. Bugüne kadar 12 Eylül tarihi yakın tarihin kara günlerini akla getiriyor. Ancak, Cumartesi gününden sonra demokrasi şöleninin ve dersinin verildiği tarih olarak akıllarda kalacak" dedi. 
 
Ak Parti teşkilatlarının 1 Kasım öncesi sorumlulukların yerine getireceklerini belirten Bilal Doğan, Cumhurbaşkanı seçilen kurucu lider Recep Tayyip Erdoğan'ın millete rehberlik etmeye devam edeceğini, Genel Başkan seçilen Ahmet Davutoğlu'nun da başarılı çalışmalarına devam ettiğini söyledi. 7 Haziran'da Ak Parti'nin yüzde 41 ile birinci parti olduğunu, kendisine yakın iki partinin nerdeyse oylarının toplamı kadar oy aldığını belirten Doğan, “Ancak tek parti iktidarı mümkün olmadı. Koalisyon çabalarına karşın Hükümet kurulamadı. Liderler olumsuz yaklaştı. Erken seçim kararı alındı. Kongre ise daha önce alınan tarihte yapılacak" dedi. Doğan, İzmir'den 50 delege ve doğal delege olan 8 milletvekilinin Kongre'de oy kullanacağını söyledi. Doğan, anketlerin partilerinin 1 Kasım'da tek başına iktidara geleceğini gösterdiğini belirtti. 
 
Bilal Doğan, basın mensuplarının 7Haziran seçim sonuçları dikkate alınarak milletvekili aday listelerinde değişikliğe gidilip gidilmeyeceğiyle ilgili soruya “Genel Merkezimiz 7 Haziran'da yaşanan olumsuzlukları gözönüne almış olacak ki İl Bakanı Bülent Delican, ilçe başkanları, kadın kolları başkanı Ankara'ya çağrıldı. Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, görüşüyor. İzmir, kent ve Türkiye ile ilgili partililerin görüşlerini soruyorlar. Tabanın görüşü, teşkilatın görüşüne ne kadar değer verildiğini gösteren bir uygulama yapılıyor. Adaylar dört aşamalı komisyondan geçecekler. Kim oldukları, geçmiş hizmetleri, sivil toplum kuruluşları ve üyelerle içiçe olup olmadıkları gibi kriterlere bakılıyor. Bunlara göre yetkili organlarımız adayları belirleyecek" dedi.
 
Doğan, bir basın mensubunun soru yöneltirken Ahmet Davutoğlu'nun liderliğinde girilen 7 Haziran seçimlerinde partisini iktidara taşıyamadığı, yenilgi aldığı şeklindeki sözleri üzerine “İktidara taşıyamadı ama birinci parti olmuştur. Bu gözardı ediliyor. CHP ve MHP toplamı nerdeyse kadar oy almıştır. Partiyi birinci parti yapmıştır. İkinci, üçüncü parti olsaydı, Allah korusun o zaman yenilgi olurdu. Yüzde 41 yenilgi değil zaferdir. Aritmetik olara tek parti iktidarı yapamamıştır ancak geçmiş seçimlerde yüzde 36 ile iktidar olunmuştur. Şu an anketler partimizi yüzde 46 gösteriyor" dedi. 
 
Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER