Davul Zurna Eşliğinde Dans Ettiler

İzmir'in Balçova İlçesi'nde, 5 bin arsa sahibini ilgilendiren ve varisleriyle 20 bin kişiyi bulan arsa mağdurlarının, 11 yıldır sürdürdüğü hukuk mücadelesinde Danıştay kararını verdi.

Yıllardır kefenleriyle yaşadıkları sorunu anlatmaya çalışan arsa sahipleri bu kez, kefenlerini çıkardı ve davul zurna eşliğinde oynadı. Avukat Mustafa Kemal Turan ise, artık sorunlarının bittiği ve mağdur olmadıklarını dile getirdi.
 
Kamuoyunda arsa mağdurları olarak bilinen vatandaşlar, beş bin arsa için imar planlarının yapımı sırasında haksızlıklar olduğu gerekçesiyle, 11 yıl önce hukuk mücadelesi başlattı. Arsa mağdurları, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne de tazminat talebiyle dava açtı. Davayı gören Danıştay Altıncı Daire, arsa mağdurları için önemli biri karar aldı. Danıştay'ın kararını anlatan arsa sahiplerinin avukatı Mustafa Kemal Turan, "Kararla hem Büyükşehir Belediyesi, hem de Balçova Belediyesi'nin yıllardır bu bölgeyi, uygulamaya müsait bir şekilde planlamayışındaki sorumluluğu, hukuksuzluğu ortaya çıktı. Yıllardır verdiğimiz mücadele sonrasında alınan kararla haklılığımızın kabul edildi. Artık mağdur değiliz" dedi. 
 
Mustafa Kemal Turan'ın, Danıştay kararının açıklamak için Üçkuyular pazar yerinde topladığı arsa sahipleri, aldıkları haber sonrasında büyük sevinç yaşadı. Yıllardır kefenleriyle yaşadıkları sorunu anlatmaya çalışan arsa sahipleri bu kez, kefenlerini çıkardı ve davul zurna eşliğinde oynadı.
 
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2014, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER