Dar Gelirliye Bayram Müjdesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi 27 bin 246 aileye Kurban Bayramı öncesinde 150’şer liralık yardımda bulunuyor.

Dar Gelirliye Bayram Müjdesi
Sosyal belediyecilik konusundaki etkin çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, dayanışma ve paylaşma geleneğinin korunması çerçevesinde büyük önem verdiği “bayram destekleri”ne Kurban Bayramı’nda da devam etti. 
 
Bayram öncesinde İzmir’de yaşayan 27 bin 246 “ihtiyaç sahibi” aileye toplam 4 milyon 86 bin 900 liralık “Bayram yardımı” kararı alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, hem yaşanacak olası izdihamları hem de yardım yapılan vatandaşların teşhir edilmesini önlemek amacıyla, bayram paralarını yine ailelerin adlarına açılan banka hesaplarına yatırdı. Yardıma muhtaç aileler, http://www.izmir.bel.tr adresinden “Kurban Bayramı yardımları” bölümüne tıklayıp T.C. kimlik numaralarını girerek yardım sorgulaması yapabilecek. 
 
Büyükşehir Belediyesi tarafından evlerine gönderilen mektubu alan vatandaşlar, kendilerine bildirilen banka şubesine giderek adlarına açtırılan hesaptan 150’er TL’lik bayram yardımlarını çekmeye başladı. Yardıma muhtaç yaşlılar, engelliler, dar gelirliler ile şehit aileleri ve gazilerin yararlanacağı bu yardımlar, bayram öncesinde kent ekonomisine ciddi bir hareketlilik de getirecek.
 
 
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2013, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER