'Daha Yeşil Bir Türkiye İçin...'

Engelleri arkadaşlarıyla birlikte Ildırı’da fidan diken İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gönüllü gençleri, “Daha yeşil bir Türkiye” için and içti.

'Daha Yeşil Bir Türkiye İçin...'
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Gençler-Engelliler El Ele” projesinde yer alan gönüllü gençler ile engelliler;  anlamlı bir etkinlikte bir araya geldi. Çeşme Ildırı’da Ege Orman Vakfı’nın katkılarıyla düzenlenen fidan dikim etkinliğine katılan gençler, bir fidanı toprakla buluşturmanın mutluluğunu birlikte yaşarken “Daha yeşil bir Türkiye” için and içti.
 
Projede öncelikle engellilerin psikososyal rehabilitasyonuna destek sağlamayı hedeflediklerini belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Gençlerimizin de engellilerin sosyal hayatta karşılaştıkları zorlukları yaşayarak öğrenmesini ve çözümleri için toplumu harekete geçirmelerini istiyoruz. Eğitimden geçen gönüllü gençlerimiz, engelli kardeşleri ile çeşitli etkinliklerde bir araya geliyor, ev ziyaretlerinde bulunuyor. Onların sosyal hayata katılmalarını sağlarken derslerinde de yardımcı oluyor” diye konuştu. Büyükşehir yetkilileri, projeye katılmak isteyen engelli aileleri ve gönüllü öğrencilerin, Kültürpark'ta yer alan İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ne başvurularını beklediklerini de sözlerine ekledi.
 
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER