banner9

CV Tasarım Yarışması'na Başvurular Başladı

CV Tasarım Yarışması Türkiye 2016, Ege Genç İşadamları Derneği’nde (EGİAD) yapılan tanıtım toplantısıyla başladı. Yarışmayı organize eden Solis Proje Fabrikası'ndan Ahmet Veli Olgundeniz ve jüri üyelerinin katıldığı toplantıda, yarışmanın detayları hakkında bilgi verildi.

CV Tasarım Yarışması'na Başvurular Başladı
Üç kategoride gerçekleştirilecek olan yarışmaya gönderilecek CV’ler arasından “En İyi Kapak Yazısı”, “En Tasarlanmış CV” seçilecek ve bir de “Yaratıcılık Özel Ödülü” verileceği açıklandı. Gençleri yaratıcı düşünceye teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmaya başvurular 20 Kasım’a kadar devam edecek. 22 Kasım Salı günü jüri değerlendirme toplantısı yapılacak ve 24 Kasım Perşembe günü sonuçlar ilan edilecek. 29 Kasım Salı günü de yine EGİAD'ta düzenlenecek organizasyonla yarışmacılara ödülleri verilecek. Dereceye girenler Destek Patent firmasında staj yapma fırsatı bulacak.
 
Yarışma hakkında değerlendirmelerde bulunan Solis Proje Fabrikası'ndan Ahmet Veli Olgundeniz, projenin çok açık bir süreç olduğunu belirterek, “Bu İzmir’in projesi olsun istiyoruz. Biz gençlerin yaratıcılığını görünce mutlu oluyoruz. İşe alım süreçlerinde CV’lerin dikkat çekici olması gerekiyor. Bu yarışmayla hem gençler kendilerini test ediyorlar hem de iyi bir iş için kendilerine fırsat yaratıyorlar. Çünkü jürimiz içinde önemli şirketlerin sahipleri, İK müdürleri, üniversitelerden hocalarımız ve sektör temsilcileri var. Hepsi çok değerli ve önemli isimler” dedi.
 
Yarışma detayları hakkında da bilgi veren Olgundeniz, “Her aday bir CV gönderebilecek. Puanlama 5 üzerinden yapılacak. Yarışmaya öğrenci (lise, kolej, yüksekokul, üniversite, yüksek lisans veya doktora) olan veya mezuniyetin üzerinden en fazla 5 yıl geçmiş kişiler katılabilecek. CV’lerin mutlaka Türkçe hazırlanmış olması gerekiyor. Ayrıca CV’lerin özgün olması, daha önce bir yerde yayınlanmamış olması, sadece bu yarışma için hazırlanmış olması gerekiyor. Detaylı bilgiyi www.cvtasarimyarismasi.com adresinden edinebilirler” diye konuştu. 
 
Jüri üyeleri
 
- Alper Özel / Tetra Pak
- Arzum Karanfilci / Mektepli Tasarım 
- Bengü Sinkil / Hugent Consultancy   
- Dr. Zeki Hozer / MedicalPark       
- Kemal Çolakoğlu / İZKA Kalkınma Kurulu
- Mehmet İşler / TÜROFED-ETİK  
- Meral İnci Zaim / İnci Holding     
- Mine Uygur / Uygur Danışmanlık
- Muzaffer Tağıl / Kaya Hotels
- Necip Nasır / MÜFED
- Okşan Pınar / Oxygen Cosultancy 
- Pelin İspir / EMA Enerji                  
- Prof. Dr. Semih Güneş / Ege Üniversitesi
- Seda Akman / Nemport                
- Serhat Sinkil / Arkas Holding      
- Süleyman Zemin / Destek Patent
- Temel Aycan Şen / EGİFED       
- Ümit Ülkü / Müsiad   
 
Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2016, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER