'Cumhuriyet'in İkinci Yüzyılına Talibim'

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, BEN TV Ana Haber Bültenine bağlanarak Genel Başkanlığa adaylık kararını nasıl aldığını anlattı.

'Cumhuriyet'in İkinci Yüzyılına Talibim'
Cumhuriyet Halk Partisi'nden Genel Başkanlığa aday olduğunu açıklayan Mustafa Balbay, BEN TV Ana Haber Bültenine telefonla bağlandı. 
 
Balbay, Ahde vefa ile biyatçılığı karıştırmamak gerekir diyerek CHP İzmir örgütüne mesaj gönderdi. Balbay, Genel Başkanlık için aday olma kararını çok önceden verdiğini, 1 Kasım sonrası acele alınmış bir karar olmadığını belirtti. 
 
Balbay, CHP'nin olağan kongresinin Ocak 2016'da yapılacağı'nın zaten çok önceden belli olduğunu da sözlerine ekledi. 
 
Mustafa Balbay, ''Adaylık için önceden bir değerlendirme yaptık. Parti'ye yeni bir yönetim, yeni bir ufuk sunmak için yola çıktım. Son 4 seçimdir aynı sonuçla karşılaşınca partimize yeni bir vizyon, yeni bir hedef verme arayışına girdim. Ben Cumhuriyet'in ikinci yüzyılına talibim. CHP ile Cumhuriyet'in ikinci yüzyılına talip olmak için böyle bir karar aldım'' diye konuştu.  
 
Balbay, ''Geldiğimiz nokta, partimizin yüzde 25 bandından yukarıya çıkamaması ve ben Silivri'de yatarken beni ziyarete gelen arkadaşlarıma, partililerimize ve CHP'ye olan borcumu ödemek için yeni bir yönetim için Genel Başkanlığa talibim'' dedi.  
 
Mustafa Balbay, ''Olağan Kurultay'da CHP delegelerine önerilerimi aktaracağım. Genel Başkanlık için birden fazla aday olması partinin çok sesliliğini gösterir. Ben 3Y formülü ile yola çıkacağım.Yeni bir yol, yeni bir yön ve yeni bir yöntem" diye konuştu. 
 
Balbay, ''CHP İzmir örgütü tabiki de düşüncelerini söyleyecek. Demokrasiye olan inancımızı zedelemeden, birbirimize partimize zarar vermeden Türkiye'ye demokrasi getireceğiz. CHP'ye mi demokrasi getiremeyeceğiz? ahde vefa ile biyat kültürünü birbirine karıştırmamak lazım'' dedi. 
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER