banner51

Cumhuriyet Meydanında Aşure Dağıttı!

Çiğli Belediyesi tarafından muharrem ayı dolayısıyla Belediye önü ve Çiğli Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Cumhuriyet Meydanında Aşure Dağıttı!
Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, Muharrem ayının 10. günü olan aşure günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı ve Kasaplar Meydanı’nda vatandaşlara aşure dağıttı. Başkan Hasan Arslan’ın elinden bizzat aşurelerini alan vatandaşlar bu hizmetten oldukça memnun kaldıklarını dile getirdiler. Aşure dağıtımına Başkan Arslan’ın eşi Ergül Arslan ile meclis üyeleri de yardım etti.
 
Aşure Günü Kültürel Geçmişimizin Mirasıdır
 
Muharrem ayının dostluk ve kardeşlik ayı olduğuna dikkat çeken Başkan Arslan, “Muharrem ayı hepimiz için özel ve anlamlı bir aydır. Aşure günüde bu anlamda önemsediğimiz bir gündür. Mübarek ve bereketli bir ayın içerisinde, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularımızı güçlendirerek bu ayı uğurluyoruz. Aşure ikramımızı yaptık. Aşure günü paylaşmanın simgesidir. Kültürel geçmişimizin bu en güzel geleneklerinden birini yaşatmanın önemli olduğuna inanıyoruz. Bu mübarek ayın ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Dualarınız ve dualarımız kabul olsun” dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2014, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER