banner9

Cumhuriyet Balosu Sanayicileri Buluşturdu

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) üyeleri, Cumhuriyet'in kuruluşunun 94. yıldönümü nedeniyle balo düzenledi.

Cumhuriyet Balosu Sanayicileri Buluşturdu

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ve Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı Başkanı Mehmet Ali Susam'ın yanı sıra iş, siyaset, STK yönetici ve üyeleriyle davetlilerin yer aldığı gece, büyük coşkuya sahne oldu. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, Kurtuluş Savaşı şehit ve gazileri saygıyla, minnetle ve özlemle anıldı. Atatürk'ün çok sevdiği vals, tango ve zeybek gösterileriyle renklenen gecede, “10'uncu Yıl Marşı" söylendi. Katılımcılar coşkuyla marşı seslendirdi. Sözlerine, “Yaşasın Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti" diye başlayan İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, şöyle devam etti:

“Büyük Atatürk'ün izinde yürümeye devam edeceğiz. Büyük Önder'in bizlere bıraktığı en önemli eser, Cumhuriyet ve kazanımlarıdır. Bizlere verdiği en önemli görev ise Cumhuriyet'i korumak, geliştirmek ve yüceltmektir. Bunun için de Atatürk'ü çok iyi anlamalı, O'nu yeni kuşaklara en doğru, en güzel şekilde anlatmalı, bu görevi devralacak kuşaklar yetiştirmeliyiz. İZSİAD olarak söz veriyoruz. Cumhuriyetimizi ve ülkemizi korumak, geliştirmek ve büyütmek için görevlerimizi eksiksiz yerine getireceğiz. Cumhuriyetimizin 94'üncü kuruluş yıldönümü kutlu olsun."

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER