banner9

Cumhurbaşkanı'na Ters Hilalli Bayrak Gönderdi

İzmir’de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından demokrasi nöbetlerinin gerçekleştiği Konak Meydanı’nda AK Partililer, ters hilalli bayrak açtı. Ters hilali bayrağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderen AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, ters hillali başrak üzerindeki simgelerin ’tek vatan, tek bayrak ve tek millet’ vurgusu ile çok iyi örtüştüğünü belirterek, şunları söyledi:

 
Bayrak bir savaş işaretidir ve İstiklal Savaşı döneminde açılmış bir paroladır. Üzerinde Osmanlı Türkçesi ile Allah, namus, birlik ve v atan yazmaktadır. Çanakkale Savaşı’nda da açılan bayrağımız aynı zamanda manevi duygularımızın da önemine vurgu yapıyor. Bu bayrağın şu günlerde anlamı daha da büyük. Ülkemizin birliğine bütünlüğüne kast eden teröristlere karşı açılan bu bayrağımız süreç sonlanana kadar asıldıkları yerlerden indirilmeyecektir. Türkiye, paralel yapı denilen hain terör yapısı ile savaşını her alanda amansız bir şekilde sürdürmektedirö dedi.
 
Delican, Savcı Bato’nun da aynı şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederken, “Paralel yapının korkulu rüyası savcımız her türlü tehdit ve olumsuzluğa rağmen İzmir’den başlattığı mücadeleyi 2.5 yıldır aralıksız devam ettiriyor. Ordumuzun içinde yuvalanan, emir komuta zincirinin dışında darbeye kalkışarak halkın üzerine kurşun sıkan vatan hainleri ile mücadele ediyor. Bizler de siyasi irade olarak elimizden gelen her türlü desteği hukuk düzeni içinde kendilerine veriyoruz. Bayrağın üzerindeki şekillerin elbette bir anlamı var. Bunları hepimiz çok iyi biliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın, başkomutanımızın her zaman yaptığı ’tek vatan, tek bayrak ve tek millet’ vurgusu ile çok iyi örtüşüyor. Bugün görülüyor ki hain terör örgütü FETÖ ile millet olarak mücadele ediyoruz. Sadece kurumlarımız değil bunlara bir dönem inananlar, kandırılanlar da tepkilerini gösteriyor. İnsanlarımızın dini ve milli duyguları ile oynayarak dış güçlerin maşası olanlar elbette hesap verecek." diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2016, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER