banner9

Coşku İle Kutlanacak

İzmir'de, Cumhuriyetin 92'inci yıldönümü, düzenlenecek törenlerle kutlanacak.

Coşku İle Kutlanacak
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, 28 Ekim Çarşamba günü saat 13.00'te Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na protokol tarafından çelenk sunulacak. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekilecek. İzmir Valisi Mustafa Toprak tarafından Anıt Şeref Defteri imzalanacak. 
 
Kutlamalara bir gün sonra 29 Ekim Perşembe günü saat 10.00'da Valilik'te tebriklerin kabul edilmesiyle devam edilecek. Ardından törenler için Cumhuriyet Meydanı'na geçilecek. Burada saat 10.30'ta başlayacak törenlerde ilk olarak, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, halkın ve törene katılanların bayramını kutlayacak. Daha sonra halk oyunları gösterisi sunulacak. İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağı göndere çekilecek, Vali Toprak bir konuşma yapacak. Şiirlerin okunması ve zeybek gösterisinin ardından geçit töreniyle buradaki kutlamalar sona erecek.
 
FENER ALAYI DÜZENLENECEK
 
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında 29 Ekim Perşembe günü saat 20.30'da fener alayı düzenlenip, Cumhuriyet Meydanı'ndan Gündoğdu Meydanı'na yürünecek.
 
Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2015, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER