Çolakoğlu: Yıldırım İzmir Ve Türkiye İçin Şans

İZMİR Kalkınma Ajansı (İZKA) Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun istifasının ardından yerine getirilen Binali Yıldırım’ın eski başbakanlar Süleyman Demirel ile Turgut Özal gibi teknik altyapısının oluşu nedeniyle İzmir ve Türkiye için büyük bir şans olduğunu söyledi.

Çolakoğlu: Yıldırım İzmir Ve Türkiye İçin Şans
Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen İZKA Kalkınma Ajansı 12. Kalkınma Toplantısı’nın açılışında konuşan İZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu, İzmir ve ülke gündemindeki gelişmeleri değerlendirdi. Çolakoğlu, AK Parti İzmir Milletvekili ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın başbakanlığa seçilmesinin kendileri için sürpriz olmadığını söyledi. Herkesin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlık görevini bıraktığından bu yana Binali Yıldırım’ın Başbakan olabilecek kabiliyet ve kapasitede olduğu görüşünde birleştiğini belirten Çolakoğlu, “İcracı ve teknik altyapısı kuvvetli olan Sayın Yıldırım rahmetli Demirel ile Özal’a benziyor. Teknik altyapısı kuvvetli olan başbakanların Türkiye’ye çok önemli mesafeler kazandırdıklarını biliyoruz. Gördük, yaşadık inşallah bu dönemde öyle olacak" dedi.
 
YILDIRIM İZMİR’İ İYİ TANIYOR
 
Başbakan Yıldırım’ın uzun yıllardır İzmir milletvekilliği yapması nedeniyle İzmir’i iyi tanıdığını vurgulayan Çolakoğlu, “Türkiye’nin sorunlarını en iyi şekilde çözebilecek diye umuyoruz. Bu umudumuzu da sürdürüyoruz. İzmir şehrinin temel alt yapıları eksikliklerini de çok iyi biliyor. İzmir - İstanbul otoyolu ve Çandarlı Limanı gibiİzmir’in en öncelikli iki projesini çok yakinen takip ediyor. Ayrıca, İzmir havalimanına ikinci pist inşa edilerek bir aktarma merkezi haline getirilmesi ve Balçova - Bostanlı arasınadenizden bir geçiş yapılarak İzmir’in ring seferinin tamamlanması projesinin İzmir için hayati olduğunu anlatmaya ihtiyaç duymayacağımız bir başbakanımız oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız ile Başbakanımızın birlikteliklerinin eskiye dönmüş bir artı yapısı olması nedeniyle çok faydalı süreç içerisinde olacağız umudunuz taşıyoruz. Bu vesileyle yeni hükümete başarılar diliyoruz" dedi.
 
AYYILDIZ İZMİR İÇİN ŞANS
 
İzmir’e vali olarak atanan Erol Ayyıldız’ın da İzmir için şans olduğunu öne süren Çolakoğlu, şöyle konuştu:
 
“Çünkü Aydın’dan geliyorlar. Aydın’da oturan birisinin İzmir’le yarım saatlik bir otoyol mesafesinde yaşıyor olması İzmir’de yaşıyor kadar İzmir ihtiyaçlarını sorunları İzmir’in havasını suyunu bilmesinin bir göstergesi. Nitekim sayın Valimiz gelir gelmez hararetli bir şekilde çalışmalara başladı. Ben kendisini Aydın’dan gelmeden önce buldum. Hem başarılar diledim hem müşterek çalışma konusunda ki beraberliğimizi arz ettim. Kendisine başarılar diliyoruz."
Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2016, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER