Çocuklu Ailelere Destek

Bornova Belediyesi okulların açıldığı haftada da hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü oldu. Yapılan bağışlarla Dost Market’in rafları kırtasiye malzemeleri ile doldu. Daha çok ilkokul öğrencilerinin kullanımına yönelik olarak ailelere sunulan malzemeler yoğun talep gördü.

Çocuklu Ailelere Destek
Bornova Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara, kartlarına yüklenen bakiyelerle dilediği gibi alıveriş yapma imkanı sunduğu Dost Market’in rafları okulların açıldığı haftada kırtasiye malzemeleri ile doldu. THK (Türk Hava Kurumu) Bornova Şubesi ile Bornova Koşukkavaklılar Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından bağışlanan malzemeler yoğu talep gördü. 
 
Komşumuz açken tok yatamayız
 
Bornova Koşukkavaklılar Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Uzun, komşusu açken tok yatamayan bir kültürden geldiğimize dikkat çekerek, “Kurban Bayramı’nda topladığımız bağışları Dost Market aracığıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırmamıza aracalık eden Bornova Belediyesi’ne ve bu önemli projeyi hayata geçiren Başkan Olgun Atila’ya teşekkür ediyoruz” dedi.
 
Bornova halkı Dost Market’e sahip çıkıyor
 
THK Bornova Şubesi Başkanı Asım Güven ise Dost Market’in Bornova halkı tararından benimsenen ve sahip çıkılan bir proje olduğunu vurgulayarak, “Bornova Belediyesi ile başta kurban derilerinin toplanması olmak üzere pek çok alanda işbirliği içindeyiz. Bu kezde Dost Market aracılığı ile öğrenci kardeşlerimize destek olmak istedik” diye konuştu.
 
İlkokul öğrencileri için Dost Market’ten yararlanan 2800 ailenin 6-12 yaş arası 1200 dolayında çocuğa sahip olması nedeniyle malzemeler daha çok ilkokul öğrencileri için seçildi. Dost Market’in hem Bornova Merkez, hem de Altındağ şubesindeki kırtasiye reyonunda kalemden silgiye, çantadan deftere her türlü malzeme yer alıyor.  
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2015, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER