banner51

Çocuklarını Öldüren Anneye Yeni Rapor Alınacak

İzmir’in Buca İlçesi’nde üç yıl önce cinnet sonucu iki çocuğunu bıçaklayıp balkondan atarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan, iki kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan 30 yaşındaki Meryem Ö.’nün akli dengesinin yerinde olup olmadığı ile ilgili dördüncü kez rapor alınacak. Mahkeme heyeti, sanık Meryem Ö.’nün raporlardaki çelişkinin giderilmesi için üç haftayı geçmeyecek şekilde İstanbul Adli Tıp Genel Kurulu’na sevk edilmesine karar verdi.

Çocuklarını Öldüren Anneye Yeni Rapor Alınacak
Sanık Meryem Ö., tutuklu yargılandığı 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün 13’üncü kez hakim önüne çıktı. Bugünkü duruşmaya, sanığın müşteki olan eşi V.Ö. ile sanık Meryem Ö. ve avukatı İbrahim Özdemir katıldı. Avukat Özdemir, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nin psikotik bozukluk teşhisiyle ’cezai ehliyetinin bulunmadığı’, İstanbul Adli Tıp Kurumu’nun ise ’cezai ehliyeti olduğu’, İstanbul Adli Tıp Kurumu 4’üncü İhtisas Kurulu’nun raporunda da müvekkilinin olay sırasında akli dengesinin yerinde olduğu yönünde raporlar alındığını, bu raporlar arasında çelişki bulunduğunu ve bu çelişkinin giderilmesi için Adli Tıp Genel Kurulu’ndan yeni bir rapor alınmasını istedi. Avukat Özdemir, ayrıca müvekilinin uzun süredir tutuklu kaldığını, adli kontrol tedbiri alınarak tahliyesini talep etti.
 
YENİ RAPOR ALINACAK
 
Cumhuriyet Savcısı Berkant Karakaya, mütalaasında, sanığın duruşmada gözlemlenen hali, eylemin vehametine rağmen yerli yersiz, zamanlı zamansız gülmesi ve dengesiz hareketleri gözönüne alınarak Adli Tıp Genel Kurulu’ndan sanığın ceza ehliyeti yönünden uyuşmazlık giderici rapor alınması, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi. Mahkeme Başkanı Hakim Menderes Yılmaz, sanık M.Ö., hakkında, raporlardaki çelişkinin giderilmesi için üç haftayı geçmeyecek şekilde İstanbul Adli Tıp Kurumu Genel Kurulu’na sevk edilmesini, tutukluluk halinin devamına karar erip, duruşmayı erteledi.
 
OLAY NASIL OLMUŞTU
 
Olay, 22 Kasım 2011’de Doğuş Caddesi 4 numaradaki apartmanda meydana geldi. Psikolojik sorunlarının bulunduğu belirtilen Meryem Ö., cinnet getirip, çocukları 6 yaşındaki Yahya Vecdi Ö. ve 7 yaşındaki Asya Ö.’yü vücutlarının değişik yerlerinden defalarca bıçaklayıp, birinci kattaki evlerinin balkonundan beton zemine attı. Ağır yaralanan iki kardeş hastaneye kaldırılmak istenirken yolda yaşamlarını yitirdi. Cinnet getiren anne Meryem Ö., önce Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü, ardından da adliyeye sevk edilip tutuklandı.
Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2014, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER