Çocukların Oyunu Korkuttu

Menderes İlçesi’nde, iki çocuğun HDP ilçe binası yakınında oyun amaçlı olarak pet şişe içerisine koyduğu tuz ruhu ve aliminyum folyonun küçük bir patlamaya yol açması tedirginlik yarattı.

Çocukların Oyunu Korkuttu
Olay, dün saat 16.00 sıralarında Kemalpaşa Mahallesi 108 Sokak’taki parkta meydana geldi. 12 yaşındaki G.Ç. ve 14 yaşındaki G.C. adlı iki çocuk, oyun olsun diye pet şişe içerisine tuz ruhu ve aliminyum folyo koydu. Pet şişenin şişmeye başlamasıyla korkan çocuklar, şişeyi ellerinden yola fırlattıp kaçtı. Şişenin hafif gürültüyle patlaması çevrede korku yarattı.
 
Patlamanın HDP İlçe binasına yakın olması saldırı olabileceği ihtimalini akıllara getirdi. Polis, yaptığı araştırmada çocukların kimliklerini belirledi. Kısa süre sonra da G.Ç. ve G.C. babaları tarafından Menderes İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. G.Ç. ve G.C. hazırladıkları karışımı internette gördüklerini ve oyun oynamak amacıyla böyle bir şey yaptıklarını söyledi. Savcının talimatıyla serbest bırakılan çocukların 11 Temmuz Pazartesi günü adliyeye götürülecekleri belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2016, 20:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER