Çocuklardan Veda Gözyaşları

19. Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği’ne katılan çocuklar, İzmir’in Gaziemir İlçesi’nden, ebedi dostluklar ve gözyaşlarıyla ayrıldı.

Çocuklardan Veda Gözyaşları
 
Bu yıl 19’uncusu düzenlenen Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği’ne katılan misafir çocuklar ülkelerine dönmeye başladı. Şenliğe, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Makedonya ve Romanya ile ülkemizden Sinop ve Siirt-Kurtalan’dan katılan çocuklar, kentten ayrılırken duygu dolu anlar yaşadı. Şenlik boyunca Gaziemirli ailelerin yanlarında kalan konuk çocuklar yeni kültürler keşfederek, ömür boyu sürecek dostluklar kurdu. Yabancı çocuklar ile onları misafir eden aileler ve çocuklarının vedalaşmasında hüzünlü anlar yaşandı. Kısa sürede büyük dostluklar kuran çocuklar, vedalaşırken dakikalarca birbirlerine sarılarak ağladı.
 
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol veda için gelen çocuklara anı olarak minik hediyeler verdi. Çocuklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Şenol, “Dünyanın geleceği sizlerin elinizde, sizler dünyayı barış, kardeşlik, sevgi dolu bir hale getireceksiniz. Her biriniz artık birer barış tohumusunuz. Dünyayı kan gölüne çevirenlere, savaş sevdalılarına inat dünyanın geleceğini barışla inşa edeceksiniz. Savaşlar dallarınızı kırsa da asla boyun eğmeyecek, daha güçlü bir şekilde ısrarla inadına barış diyeceksiniz" diye konuştu.
 
Başkan Şenol’a da şenliği düzenlediği, Gaziemirli ailelere kendilerini misafir ettikleri için teşekkür eden çocuklar, ilçede çok güzel zaman geçirdiklerini ve gelecek yılki şenliği sabırsızlıkla bekleyeceklerini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2016, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER