Çocuklara 'Engelsiz Park' Müjdesi

Engelsiz bir Karşıyaka yaratmak isteyen Karşıyaka Belediyesi, çocuk oyun parklarında da düzenleme başlattı. Her mahallede en az bir parkı “engelsiz” hale getirecek olan belediye, engelli çocukların rahatlıkla kullanabileceği oyun gruplarını parklara yerleştirmeye başladı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Engelsiz Karşıyaka hayalimizi gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Sokaklarımızı, kaldırımlarımızı engelli yurttaşlarımız için düzenlerken, çocuk oyun parklarımızı da engelsiz hale getiriyoruz” dedi.
 
ÇOCUKLAR SEVİNECEK
 
Engelli vatandaşların sosyal yaşama daha fazla katılabilmesi için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, ilçede bulunan çocuk oyun parklarını da engelsiz hale getirmek için çalışmalarını hızlandırdı. Parklarda yapacağı düzenlemeler ile çocukları sevindirecek olan belediye, eksiği bulunan parkları tespit ederek, bu parklara engelli miniklerin rahatlıkla kullanabilecekleri oyun ünitelerini yerleştirdi.
 
27 MAHALLENİN TAMAMI
 
Zübeyde Hanım Mahallesi’ndeki Temizocak Parkı ile başlayan çalışma sonunda, Karşıyaka’daki 27 mahallenin tamamı birer ‘engelli dostu’ oyun parkına kavuşmuş olacak. Belirlenen parklara, 3 - 8 yaş grubu engelli çocukların kullanımına yönelik, özel olarak tasarlanmış, güvenlikli salıncak ve kaydıraklar yerleştirilecek. Parkların giriş ve çıkışlarında da engelli vatandaşlar için gerekli düzenlemeler yapılacak.
 
SAYILARI ARTACAK
 
Engelli vatandaşların fiziki ve sosyal engellere takılmadan, huzurlu ve mutlu yaşadığı bir kent yaratmak için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Engelsiz Karşıyaka hayalimizi gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Sokaklarımızı, kaldırımlarımızı engelli yurttaşlarımız için düzenlerken, çocuk oyun parklarımızı da engelsiz hale getiriyoruz. Engelsiz parklarımızın sayısını artıracağız. Tüm çocuklarımız, gönüllerince oyunlar oynayacak ve eğlenecek” dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2014, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER